Indicije | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Indicije". Rad ima 15 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


Садржај
1. Увод.................................................................................2
2. Индиције (појам,врсте, доказна вриједност)..........3
3. Најважније индиције које се срећу у криминалној дјелатности ....................................................................6
4. Индицијалне методе при откривању и доказивању кривичних дјела............................................................11
5. Закључак........................................................................14
6. Литература.....................................................................15
1. УВОД
Криминалистичка дјелатност у преткривичном поступку,али и у кривичном је неѕамислива без рада са индицијама. Најтежа кривична дјела се обично врше тајно и без свједока. То подразумијева потајно припреманје,извршење и уживање у плодовима кривичног дјела. Самим тим органи унутрашњих послова и судови често користе индиције да би разјаснили,открили а понеки пут и пресудили кривична дјела на основу њих.
2. Индиције (појам,врсте, доказна вриједност)
Индиције су чињенице које указују на постојање кривичног дјела,на ближу или даљу везу између тог дјела и неког лица,на основу којих се може са мањом или већом вјероватноћом закључити да ли је кривично дјело извршено или није,каква је веза између одређеног (одређених) лица кривичног дјела,као и оне које указују на друге околности од значаја за разјашњавање кривичне ствари.
Индиције се прикупљају свим оператино-тактичким и истражним радњама. Представљају чињенице које се могу подјелити у следеће групе :
1) По околностима на које усмјеравају криминалистичку дјелатност могу се подјелити на оне које указују на постојање кривичног дјела и на оне које указују на одређено лице као могућег учиниоца.
2) По својој природи дијеле се на материјалне,психичке и моралне.
Материјалне индиције чине крфиминалистичке информације које су одржене на материлјалнимносиоцима.
Психичке индиције представљају промјене у понашању извршиоца,као и лица која имају било какву везу са кривичним дјелом.
Моралне представљају врсту психолошких и темелје се на процјени карактера осумњиченог или окривљеног.
Индицијални доказ је потпунсамо када истовремено обухвата материјлане, психолошке и моралне индиције.
3) По времену настанка дијеле на:
а) индиције настале прије извршења кривичног дјела (морална способност за извршења кривичног дјела, мотив кривичног дјела,воља за извршењем кривичног дјела, сумњиво понашање, дружење са лицима на рђавом гласу, раније казне, тјелесна и друштвена својства која су подобна за извршење кривичног дјела, познавање извјесних околности које другима нису познате),
б) индиције које се испољавају у току извршења кривичног дјела (присутност на мјесту извршења кривичног дјела,посједовање средства и оруђа за извршење кривичног дјела,тјелесне и душевне карактеристике,навике,вјетине,способности и знања;, карактер који је учинилац испољио токомизвршења нњеког кривоичног дјелапознавање или непознавање извјесних околности,учествовање у извршењу кривичног дјела ) и
в) индиције које се испољавају након извршења кривичног дјела (трагови кривичног дјела на извршиоцу,учествовање у дјелу,корист од учињеног дјела,психичко дејство кривичног дјела на учиниоца,сумњиво понашање,индиције по лошем правдању).
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET