Zaštita od tehničko - tehnoloških nesreća | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Zaštita od tehničko - tehnoloških nesreća". Rad ima 24 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


УНИВЕРЗИТЕТ У БЕОГРАДУ
ЗАШТИТА ОД ТЕХНИЧКО-ТЕХНОЛОШКИХ НЕСРЕЋА
(семинарски рад)
Ментор: Студент:
БЕОГРАД, 2011
Садржај:
Увод
Oбавештавање о удесу и опасности од удеса
План заштите од удеса
Процена угрожености од техничко-технолошких удеса
Хаварије на нуклеарним постројењима
Хаварија у Чернобиљу
Заштита од последица хаварија на нуклеарним постројењима
6. Закључак
УВОД
Техничко-технолошка несрећа (удес) је изненадни и неконтролисани догађај или низ догађаја који је измакао контроли приликом управљања одређеним средствима за рад и приликом поступања са опасним материјама у производњи, употреби, транспорту, промету, преради, складиштењу и одлагању, као што су пожар, експлозија, хаварија, саобраћајни удес у друмском, речном, железничком и авио саобраћају, удес у рудницима и тунелима, застој рада жичара за транспорт људи, рушење брана, хаварија на електоенергетским, нафтним и гасним постројењима, акциденти при руковању радиоактивним и нуклеарним материјама; а чије последице угрожавају безбедност и животе људи, материјална добра и животну средину.
У оквиру техничко-технолошких опасности, посебно значајно место припада:
Незгодама на нуклеарним постројењима,
Удесима у хемијској индустрији,
Превозу опасних материја,
Одлагању нуклеарног и хемијског отпада,
Пожарима,
Несрећама на раду,
Саобраћајним несрећама.
Заштита од техничко-технолошких несрећа (удеса), у којима су угрожени животи и здравље људи, материјална добра и животна средина, обухвата неопходне мере за спречавање и отклањање од удеса. Привредна друштва и друга правна лица што обављају активности у којима је присутна или може бити присутна једна или више опасних материја у прописаним количинама, која управљају објектима специфичне делатности са аспекта повишеног ризика за живот и здравље људи од несрећа и терористичких активности, дужна су да предузму све неопходне мере за спречавање удеса и ограничавања утицаја тог удеса на живот и здравље људи и животну средину.
Привредна друштва и друга правна лица дужна су – узимајући у обзир делатност којом се баве, врсту и количину опасних материја и објекте које корист – да сачине и Министарству доставе План заштите од удеса и да у складу да тим документом предузму мере за спречавање удеса и ограничавања утицаја удеса на живот и здравље људи , материјална добра и животну средину. Ова предузећа, пре израде Плана заштите од удеса, дужна су да Министарство обавесте о следећим променама и према роковима достављања, и то:
о организационој промени, новом постројењу или објекту – најкасније три месеца пре промене односно почетка рада;
о повећању количина опасних материја и о промени намене објекта - најкасније 30 дана од дана повећања количине односно настале промене;
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET