Analiza faza revizije | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Analiza faza revizije". Rad ima 39 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


(Master studije)
P R E D A V A Č S T U D E N T
4261/07
Čačak 2008 godine –
S A D R Ž A J
Uvod 3
Pojam revizije 4
Prihvatanje klijenta- faza I modela procesa revizije 6
Upoznavanje sa poslovanjem klijenta 6
Osnovni uslovi angažovanja revizora 8
Prihvatanje od strane klijenta 10
Planiranje – faza II modela procesa revizije 12
Sticanje saznanja o preduzeću i privrednoj grani 12
Preliminarni analitički postupci 15
Sticanje saznanja o računovodstvenim sistemima i sistemima interne kontrole 16
Planiranje značajnosti 18
Procene revizorskog rizika 20
Detaljna analiza inherentnih, kontrolnih i rizika detekcije 22
Pripreme memoranduma o planu revizije i pripreme programa revizije 24
Organizacija i metodologija revizije (Faza III – prikupljanje dokaza) 25
Testovi i uzorci 28
Radne beleške revizora 30
Pisanje izveštaja nezavisnog revizora o izvršenoj reviziji – IV faza revizije 32
Sadržina izveštaja revizora 32
Neizvesnosti koje dovode do izražavanja mišljenja revizora 36
Finalizacija izveštaja revizora 37
Izveštaj revizora u opširnom obliku 37
Zaključak 38
Literatura 39
U v o d
Kako je dolazilo do ubrzanog razvoja tehnologija, tržišta, odnosno pojavom globalizacije kapitala kao svetskog procesa, pojavila se i potreba za revizijom.
Često prvi uspesi svakog preduzetnika, mogu lako zavarati, tako da se on „uspava“, na tim početnim lovorikama, odnosno preduzetnik bi morao znati, da posle svakog sunca može pasti kiša, odnosno da posle svakog uspeha može nastati neuspeh.
Nakon završetka drugog svetskog rata počela je praktično internacionalizacija kapitala, odnosno stvaranje multinacionalnih kompanija, odnosno udruživanje manjih kompanija u velike međunarodne sisteme. Da bi se podržao ovaj razvoj neophodno je bilo saznanje o stanju tih kompanija, a to se najbolje moglo ostvarivati putem revizije. Ovakav razvoj revizije, nametnuo je i potrebu harmonizacije revizorskih poslova, pa je tako nastala i potreba za stavranjem i primenom Međunarodnih računovodstvenih standarda i Međunarodnih standarda revizije.
Zadatak revizije jeste da otkrije greške, da li su nemerne ili nenamerne, odnosno da otkrije i utvrdi posledice nezakonitih radnji, i prema revizorskoj etici, nalazi nezavisnih revizora nesmeju nikada biti pod uticajem menadžmentra kompanije niti bilo koga drugog. Od revizora se očekuje tačna i pouzdana informacija koje će poslužiti za pravovremeno preduzimanje mera kako bi se dalje štete po kompaniju i društvo u celini sprečile.
Merđutim danas je veoma teško uskladiti međunarodne standarde, stvarne mogućnosti revizije i očekivanja javnosti, pa postoji mišljenje da revizori treba da procenjuju računovodstvene sisteme kao mehanizam za sprečavanje nezakonitih radnji.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET