Identifikacija investicionih mogućnosti u seoskim sredinama u opštini Raška | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Identifikacija investicionih mogućnosti u seoskim sredinama u opštini Raška". Rad ima 9 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

Садржај
Увод ………………………………………………………………………………………………………………………. ……… 3
Инвестиционе могућности у сеоским срединама у општини Рашка .. 5
Привредни потенцијал општине Рашка ………………………………………………….. 6
Закључак ……………………………………………………………………………………………………………………….. 9
Литература …………………………………………………………………………………………………………………… 10
Увод
Рурални развој захвата веома широк спектар , пре свега привредних активности као основе развоја,и то наглашено у селима и сеоским срединама. Чињеница је да ни једна држава не може опстати без руралног развоја. Чињеница је таконе да је то питање код нас потпуно запостављено , што доводи до катастрофалних ситуација. Сва наша села и сеоска подручја су као потенцијални ресурси за рурални развој, евидентно доказани и неоспоравани. Све имамо што нам Бог и природа даде , недостаје озбиљна и конкретна организација на реализацији руралног развоја наших села . Наравно , стручна организација по делатностима , децентрализована , на бази природног потенцијала , али уз помоћ и подстицај државе. Полазна основа за сваку активност су пројекти , по разним темама и само са једном заједничком основом , рурални развој као суштински циљ који доноси у реализацији и буквално спас за активну руралну сеоску средину.
Пројекти за рурални развој соских подручја односе се пре свега на инвестициона улагања у инфраструктуру , комунално опремање и у привреду , захваљујући природним потенцијалима као предусловима , тражећи простор у обновљивој енергији. Пројекти за рурални развој сеоских средина пре свега предвидјају у основи развој пољопривреде и пратећих привредних садржаја , а уз то и сеоског туризма . Пројектима се такодје предвидја и развој културе и образовања , заштите природе и здравственосоцијалана решења ускладјених са потребама и могућностима сеоског руралног становништва. Просто је грех не користити 'богом дане могућности ' које наравно траже организовани рад , помоћ и заштиту у правно-формалном и финансијском смислу од државе. Озбиљно организовани развојни програми уз озбиљну контролу и обавезу,једино тако дају гаранцију и резултат.
Пројекти су основа предлога реализације који омогућују праћење резултата активаности и наставак позитивних резултата руралног развоја сеоског становништва. Суштина руралног развоја је зауставити неповољне трендове миграције становништва са села у градове и стварање нових проблема у пренасељеним центрима . Стимулативним мерама се може неповољни миграциони тренд са села у градове не само зауставити него и окренути у жељеном правцу. Конкретним пројектима , корестећи потенцијал и природне предуслове у руралним сеоским срединама се може омогућити , кроз рад сигурна егзистенција становништву руралних сеоских подручја , на чега то становништо има сва природна права опстанка.
Пројектима се предвидјају стручне екипе из свих области одрживог руралног развоја , села и подручја . Сви пројекти и програми су развојног карактера , наглашено на запошљавању становништва. Пројекти за инвестиционо улагање омогућују интересно повезивање свих заинтересованих субјеката , како домаћих тако и страних инвеститора , удруживање и укључивање у непосредну реализацију са унапред договореном поделом посла и резултата све на основу инвестиционих пројеката. Овакав вид кроз разне пројекте разних тема , правно-формално и финансијски усаглашени са законом , отварају простор наступа и захтева код сопствене државе , са свим правима и обавезама и једне и друге стране . Можемо заједно тимски радити пројекте и конкурисати на читав низ конкурса одрживог развоја села и руралних подручја , како у земљи , тако поготово на разне фондове подстицаја и донација Европске заједнице и шире. Не чинити ништа у покушају активирања привредног руралног развоја и одрживог развоја села и не признавати природно право на егзистенцију ни индивидуи ни друштву , одузима се свако право на оправдање и појединцу и држави.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET