Korporativna uprava rizika menadžmenta | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Korporativna uprava rizika menadžmenta". Rad ima 25 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

Visoka poslovna škola strukovnih studija
Leskovac
Seminarski rad
iz predmeta: Menadžment rizika
Korporativna uprava rizika menadzmenta
mr Saša Sarić Ristić Igor
-Decembar 2010.-
Sadržaj:
POGLAVLJE 4
Korporativna uprava rizika menadžmenta ............................................. 1
Kako sve to izgleda sa izvršnim odborom i upravljanjem rizikom ....... 4
Ispravno upravljanje rizikom .......................................................... 5
Komitet granice rizika ..................................................................... 6
Ključni tradicionalni mehanizam,posebna uloga komisije
za reviziju odbora............................................................................ 7
ključni novi mehanizam razvoja i uloga rizika kod
savetodavnog direktora................................................................... 8
posebna uloga za upravljanje rizikom komisija odbora ...................... 9
uloge i odgovornosti u praksi................................................................ 10
ograničenja i ograničenje političkih standarda ..................................... 13
kakva je uloga revizije .......................................................................... 18
POGLAVLJE 4
Korporativna uprava rizika menadžmenta
Prateći serije visoko korporativnih skandala u ranijim godinama milenijuma, ponašanje i organizacija menadžmenta rizika od strane viših izvršioca i uprave, primili su veliki deo pažnje. Ovi skandali uključuju najpoznatiji pad energetskog giganta Enrona u 2001., talas “novih tehnologija” i telefonskih industrija uračunava skandale i kompanije kao što su WorldCom i Global Grosing i da bi se dokazalo da problem nije ograničen na SAD kolaps Italijanskog velikog B proizvođača odeće Parmalat na kraju 2003. god.
U većini ovih slkučajeva takođe, neki odbori su bili obezbeđeni sa zabludom oko informacija ili je bio prekid u sistemu gde je informacija prenešena odboru i akcionarima. U mnogim slučajevima prekid uključuje finansijski inžinjering pokrića ekonomskih rizika kao potpune prevare.
Dramatični kolaps u javno poverenje izazvan ovim skandalima nastavlja pritisak na odbore i menadžerske komisije da zbrinu njihove korporativne uprave i rizik menadžmentske odgovornosti u što izraženijem maniru.
Pravila koja regulišu procenu nalaze sebe ispod pritiska po značaju da zaštite svoje sposobnosti zarad zaštite svih akcionara.
Skandali su takođe, vođeni u talasu zakonodavstva u Americi i svuda u svetu, napravljeni su da poprave i spoznaju greške u vežbama upravljanja u preduzeću. Glavna funkcija ovih reformi je da kazne nepažnju i neučestvovanje baš kao i namerne malverzacije.
Ukratko američka preduzeća treba da budu sigurna da su u skladu sa ovim bitnim reformama koje uključuju Sarbanes Oxley Act (SOX) iz 2002. i povezanost sa promenama na tržištu i promenama pravila koja su data u delu 4–1 i 4–2.
Okvir 4–1
SARBANES – OXLEY (SOX)
U odgovoru na serijske naloge i menadžmentske skandale koje su se javile u novom milenijumu, američki kongres je doneo Sarbanes Oxley Act 2002. (SOX). Ovaj akt stvara mnogo rigoroznije legalnije okruženje za odbor, za menadžment odbora, unutrašnji i spoljašnji auditorijum i CRO biroa rizika.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET