Mrežni modeli | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Mrežni modeli ". Rad ima 14 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


АЛФА УНИВЕРЗИТЕТ
ФАКУЛТЕТ ЗА ТРГОВИНУ И БАНКАРСТВО, БЕОГРАД
СЕМИНАРСКИ РАД
Тема:
МРЕЖНИ МОДЕЛИ
Предмет: Квантитативне методе
САДРЖАЈ
УВОД 3
ИСТОРИЈАТ 3
АНАЛИЗА СТУКТУРЕ 4
АНАЛИЗА ВРЕМЕНА 7
АНАЛИЗА ТРОШКОВА 10
ЗАКЉУЧАК 12
ЛИТЕРАТУРА 13
1. УВОДНА ИЛУСТРАЦИЈА
Пословање предузећа, као и рад свих организација уопште, не одвија се константним ритмом. У данашње време, када се промене у привреди дешавају свакодневно, производно предузеће на пример, сигурно неће производити исту количину исте врсте производа сваке године. Различитим стратегијама предузећа реагују на различите промене које настају у њиховом окружењу, и које у главном захтевају поједине драстичне измене досадашњег тока пословања, тј. заокрете. Заокрети настају услед значајног повећања обима производње/извршених услуга, отпочињања бизниса у новим делатностима, прилагођавањем променама из окружења изменом бизнис плана, као и комбиновањем свега предходног. Све заокрете у односу на регуларне активности, наравно, не можемо спровести кроз редовно и уобичајно пословање. Потребно је направити план, мобилисати људске и материјалне ресурсе, обезбедити изворе финансирања и сл. што нам омогућава пројекат.
Пројекат можемо да дефинишемо као (модел ангажовања ресурса који се конструише и имплементира као независна целина(. Одговорност за резултат пројекта сноси директор пројекта. Особа која је постављена на ово место управља пројектом независно од својих редовних обавеза у организацији. Такође, сви радници ангажовани на пројекту, за све активности везане за пројекат одговарају директору пројекта а не свом надређеном у хијерархијској структури.
Пројекат можемо дефинисати и као (орјентисану мрежу активности и догађаја са релацијом првенства, трајањима, ресурсима (или трошковима) и перформансама. Израдом пројекта би требало направити баланс између висине трошкова и времена трајања пројекта(настојимо да време трајања пројекта буде што краће, али да то не изазове драстично повећање трошкова).
У почетку су пројекти коришћени само у појединим делатностима попут ваздухопловства и бродоградње и били су синоними за крупне подухвате. Данас је њихова примена далеко шира, па чак имамо развијену и једну грану менаџмента која носи назив (менаџмент помоћу пројеката(. Основа овог концепта, заправо, био је развој методологије (менаџмента појединачним пројектом(. Његови основни инструменти су гантограм, као прва техника менаџмента пројектом коју је Хенрy Лауренце Гантт описао још 1903.године, затим дијаграм кључних активности који нуди нешто више инфорамција од гантограма, и коначно мрежни модели, који ће и бити тема анализе у наставку.
2.ИСТОРИЈАТ
Током 1958-59.године у Америци, као резултат рада два независна тима која су имала два различита задатка настала су два основна, а и најпознатаија метода мрежног планирања. Први тим је радио на настанку метода којим би се унапредио менаџмент пројектом Polaris. Сачињавали су га експерти из америчке морнарице, једне ваздухопловне компаније и једне консултантске куће. Првобитни назив пројекта Program Evaluation and Research Task био је промењен у Program Evaluation and Review Technique -Метода оцене и ревизије програма, или скраћено ПЕРТ. Други тим је пак имао задатак да моделира време ремонта, замене и монтаже поједине опреме. Они су покушавали да идентификују супститабилност између времена трајања пројекта и укупних трошкова (да ли се и како скраћење времена пројекта може компензовати повећањем трошкова). Као резултат, настао је Critical Path Method-Метода критичног пута, или скраћено ЦПМ. Оба метода су детерминистичка. Наредних година су почеле да се појављују различите варијације ових метода што је потврдило њихову еластичност и прилагодљивост различитим условима.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET