Porez na imovinu za fizička lica | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Porez na imovinu za fizička lica". Rad ima 24 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

UNIVERZITET U BEOGRADU FAKULTET ORGANIZACIONIH NAUKA
SEMINARSKI RAD
POREZ NA IMOVINU ZA FIZIČKA LICA
Beograd, januar 2008.
Seminarski rad
Porez na imovinu za fizička lica
APSTRAKT
U savremenom kapitalizmu privreda nikako ne bi mogla da opstane bez konstantnog uticaja države. Kada god proizvodnja upadne u krizu, država je tu da preduzme odgovarajuće mere koje će pružiti pomoć posrnuloj privredi i unaprediti je Pored monetarne politike i politike cena i dohodaka, fiskalna politika predstavlja zasebnu grupu mera države u cilju regulisanja potrošnje, investicija i zaposlenosti. Drugi njen naziv jeste i aktivna budžetsko-poreska politika. To je zato što su joj osnovne ekonomske kategorije pre svih budžet, a potom i porezi, kao osnovni državni prihodi. Postoji mnogo vrsta poreza, od kojih je neke lakše, a neke teže naplatiti.U manje razvijenim zemljama prevagu odnose oni koji se lakše prikupljaju, indirektni porezi ,jer se vezuju za robe i usluge. Sa druge strane, u razvijenim zemljama preovlađuju direktni porezi, vezani za lica i preduzeća. Iako se znatno teže sakupljaju, oni mogu da čine čak i do 90% ukupnih poreskih prihoda u razvijenim državama. Zbog toga je njihov uticaj na državni budžet neizmerno važan. Porezi su najvažniji izvor državnih prihoda, a direktni porezi čine najveći deo poreskih prihoda u razvijenim zemljama. Porez na imovinu je jedan od njih.
Ekonomija
1
Seminarski rad
Porez na imovinu za fizička lica
Sadržaj:
1. PORESKI SISTEM
1.1 1.2 1.3 1.4 1.5 1.6 Fiskalna politika ............................................................................4 Budžet............................................................................................4 Sistem javnih prihoda i javnih rashoda .........................................5 Lokalna samouprava .....................................................................6 Porezi .............................................................................................7 Porez na imovinu ...........................................................................8
2. POSTUPAK UTVRĐIVANJA POREZA NA IMOVINU
Ekonomija
2
Seminarski rad
Porez na imovinu za fizička lica
2.9
Poreske olakšice i oslobođenja ....................................................14
2.10 Iznos poreza za uplatu .................................................................15
3. PROCES DOSTAVE REŠENJA I NAPLATE POREZA
3.1 3.2 3.3 3.4 3.5 3.6 Podaci o poreskom obvezniku.....................................................15 Matični broj .................................................................................16 PIB............................................................................................... 18 Poziv na broj ...............................................................................18 Rešenje ........................................................................................19 Naplata poreza na imovinu ..........................................................23
4. LITERATURA ......................................................................................24
Ekonomija
3
Seminarski rad
Porez na imovinu za fizička lica
1. PORESKI SISTEM
1.1 FISKALNA POLITIKA
Iako je kapitalizam u početku bio zasnovan na nemešanju države u privredne poslove, pokazalo se da su državne intervencije ipak neophodne. Kapitalizam je bio nemoćan da se samostalno izvuče iz svake krize u koju zapadne. Iz tog razloga kapitalističke države još od tridesetih godina prošlog veka počinju da preduzimaju efikasne mere, sa ciljem obezbeđivanja stabilnog privrednog razvoja i pune zaposlenosti. Postoji nekoliko metoda koje kapitalistička država koristi za sprovođenje određenih mera, koje podrazumevaju ulaganje državnog novca u one grane proizvodnje za koje je privatni kapital manje zainteresovan ili uopšte nezainteresovan. Time država podstiče povećanje efektivne tražnje. Prva u nizu metoda jeste aktivna budžetsko-poreska politika, ili, kraće, fiskalna politika.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET