Primena Swot analize u proizvodnji | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Primena Swot analize u proizvodnji". Rad ima 13 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

VISOKA POSLOVNA ŠKOLA
STRUKOVNIH STUDIJA
ČAČAK
PREDMET : PROIZVODNI I USLUŽNI MENADŽMENT
SEMINARSKI RAD
TEMA: Primena Swot analize u proizvodnji
SADRŽAJ :
Uvod 3
Sama metoda i definicija 4
Primena SWOT analize 5
Slabosti 8
Prilike 9
Pretnje 9
Cilj SWOT analize 10
Zaključak 12
Literatura 13
1. UVOD
Ukoliko imate jednu ili više poslovnih ideja, prije nego što potrošite vrijeme i novac za izradu biznis plana, prethodno ih ocijenite uz pomoć SWOT analize.
SWOT analiza je tehnika identifikovanja: snaga, slabosti, prilika i prijetnji onog što je predmet analize.
Predmet SWOT analize mogu biti različite 'stvari', te je pogodna i za analizu poslovnih ideja.
Što se tiče postojećih privrednih subjekata, predmet ove analize može biti privredni subjekt u cjelosti, pojedine njegove komponente, pojedini proizvodi itd.
Analiza treba da ukaže na to šta treba preduzeti kako bi se pospješile snagu, eliminisale slabosti, iskoristile prilike i onemogućilo da se prijetnje ostvare, ili da se bar umanji njihov uticaj.
Strategijsko upravljanje predstavlja proces pomoću koga najviše rukovodstvo organizacije obezbedjuje dugoročnu perspektivu i misiju, ispravno sprovodjenje i stalnu procenu strategije i usvojenih programa, na osnovu čega se vrši korigovanje strategije.
Za analizu tržišne pozicije odnosno položaja u odnosu na konkurenciju razvijen je niz tehnika koje se koriste. Analiza se najčešće koristi kada nastanu značajna odstupanja u realizaciji strategije, bilo zbog pogrešnog sprovodjenja usvojene strategije, bilo zbog poremećaja nastalih u okruženju.
Za analizu eksternog okruženja i interne sredine, najčešće se koristi SWOT analiza
.
Mogući metodi strateškog planiranja i poslovnih analiza:
SWOT analiza
Model 5F – model konkurentnih sila (M.Porter)
2. SAMA METODA I DEFINICIJA
Naziv SWOT potice od engleskih reči:
S(Strengths) - snage
W(Weaknesses) - slabosti,
O(Opportunities) - šanse, mogućnosti, pogodnosti
T(Threats) - pretnje, opasnosti.
SWOT analiza oslanja se na utvrdjivanje snaga (Strength) i slabosti (Weaknesses) same kompanije kao i šanse (Opportunities) i pretnje (Threats) okoline na poziciju kompanije na trzistu.
Kvaliteti snage i slabosti vezani su za unutrašnje karakteristike preduzeća (kompanije), dok se šanse i pretnje definišu kao spoljni uticaj na preduzeće (kompaniju).
Snage (Weaknesses) - tokom traženja odgovora na ova pitanja potrebno je pre svega biti realan.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET