Reforma penzionog fonda u Srbiji | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Reforma penzionog fonda u Srbiji". Rad ima 12 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


VISOKA ŠKOLA ZA POSLOVNU EKONOMIJU I PREDUZETNIŠTVO
BEOGRAD
SEMINARSKI RAD
Predmet: UPRAVLJANJE FONDOVIMA
REFORMA PENZIJSKOG SISTEMA U SRBIJI
Beograd, novembar, 2009
SADRŽAJ:
UVOD.................................................................................................................3
1.1SISTEM SOCIJALNOG I PENZIONOG OSIGURANJA ...........................4
1.2Javno penziono osiguranje ...........................................................4
REFORMA PENZIJSKOG SISTEMA .........................................................5
Iskustva...........................................................................................8
KONCEPT REFORME REFORME PENZIJSKOG SISTEMA U SRBIJI ...8
ZAKLJUČAK...................................................................................................11
LITERATURA ..................................................................................................12
Uvod
1.1. SISTEM SOCIJALNOG I PENZIONOG OSIGURANJA
Sistem socijalnog i penzijsko-invalidskog osiguranja u razvijenim tržišnim ekonomijama može se dekomponovati u 3 podsistema:
sistem socijalnog osiguranja,
sistem javnog (državnog) penzijskog osiguranja i
sistem privatnog penzijskog osiguranja
Ove institucije, s obzirom na automatizam i redovnost priliva kapitala su od velikog značaja za funkcionisanje tržista kapitala, naročito u onim periodima kada tržiste zbog permanentno veće tražnje od ponude ispoljava tendencije nervoze i napetosti. Ono što čini posebno karakterističnim ove institucije i njihove učesce na tržištu kapitala to je, da za razliku od svih drugih finansijskih posrednika oni na tržistu kapitala nastupaju uglavnom u ulozi investitora, ređe u ulozi korisnika, a nikad kao čisti posrednik.
1.2 JAVNO PENZIJSKO OSIGURANJE
Praktično da ne postoji država u svetu u kojoj ne postoji neki od programa javnog penzijskog osiguranja. Procenjuje se da je oko 40% zaposlenih i oko 30% populacije starih u svetu obuhvaćeno programima javnog penzijskog osiguranja. Obuhvat stanovništva ovim programom uslovljen je prevashodno nivoom ekonomskog razvoja i stepenom industrijalizacije pojedinih zemalja, nivoom zrelosti pojedinih penzijskih sistema i mogućnošću participiranja zaposlenih u programima privatnog penzijskog osiguranja. U starijim penzijskim sistemima, programom javnog penzijskog osiguranja prvo su bili pokriveni zaposleni u državnoj administraciji. U pojedinim zemljama, međutim, određene strukture stanovništva su i dalje obuhvaćene posebnim javnim penzijskim programima,kao što su zaposleni u državnoj administraciji i vojsci, kao i zaposleni koji penzijska prava ostvaruju pod povoljnim uslovima u odnosu na opšte.
RELATIVNO UČEŠĆE TRAJNOG KAPITALA U INSTITUCIONALNOM I PRIVATNOM VLASNIŠTVU U SAD U PROCENTIMA
NEDEPOZITNI FINANSIJSKI POSREDNICI 1970. 1980. 1988. Penzioni fondovi 9.5 18.4 25.5 Osiguravajuća društva 2.8 3.7 3.3 Investicioni fondovi 4.6 2.7 6.0 UKUPNO INSTITUCIONALNO VLASNIŠTVO 16.9 24.8 54.8 Pojedinci 74.0 65.9 34.4 Strani Vlasnici 3.2 4.1 6.4 Ostali 5.9 5.2 4.4 UKUPNO 100.0 100.0 100.0 Izvor: Dr Siniša Ostojić, Implementacija tržišta kapitala, str. 158
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET