Savremena tržišna etapa razvoja brokersko-dilerske delatnosti i profesije | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Savremena tržišna etapa razvoja brokersko-dilerske delatnosti i profesije". Rad ima 41 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

Садржај:
Увод 1
1. Финансијска тржишта 3
1.1. Улога финансијских тржишта 3
1.2. Карактеристике савремених финансијских тржишта 5
1.3. Улога учесника на финансијским тржиштима 7
1.4. Развијеност финансијског тржишта у Србији 8
2. Посредници на финансијским тржиштима 10
2.1. Појам, врсте и основне функције посредника у систему директног финансирања 10
2.2. Врсте берзанских посредника 13
2.2.1. Брокер 13
2.2.1.1. Брокерска делатност 16
2.2.1.2. Ризици пословања брокерске куће и њена капитална адекватност 18
2.2.1.3. Организација брокерских кућа 20
2.2.2. Дилери 21
2.2.2.1. Дилерска делатност 22
3. Брокерско – дилерско друштво 26
3.1. Делатности брокерско – дилерског друштва 29
3.2. Услуге брокерско – дилерског друштва 31
3.2. Заштита од ризика обављања делатности брокерско-дилерског друштва 33
3.3. Начела сигурног и доброг пословања брокерско-дилерског друштва 35
Закључак 39
Литература 41
Увод
Тржиште чине сви односи понуде и тражње који се успостављају ради размене роба и услуга у одређено време и на одређеном месту. Понуда је количина одређене робе која се у одређено време, на одређеном месту и по одређеној цени нуди купцима. Тражња је одређена количина новца којом се купује одређена врста робе. Финансијска тржишта представљају места на којима се тргује финансијским инструментима. Такође, она се могу дефинисати и као организована места на којима се сусрећу понуда и тражња за различитим облицима финансијских инструмената. На финансијским тржиштима предузећа долазе до средстава неопходних за своје финансирање. На њима се повезују субјекти који располажу вишковима финансијских средстава и субјекти којима недостаје новац. На тај начин се повезују две значајне макроекономске категорије – штедња и инвестиције. Укупан обим штедње на нивоу националне привреде у једном временском периоду једнак је укупном обиму инвестиција, што се назива штедно-инвестициони циклус. На финансијским тржиштима се креирају и трансформишу финансијска потраживања (обавезе) и изражавају и реализују понуда и тражња за финансијским инструментима. Субјекти који имају вишак новца стављају га, путем кредита или власничких удела, на располагање субјектима којима новац недостаје. Ово се постиже преко финансијских инструмената који се могу претворити у готов новац када су њиховим власницима потребна ликвидна средства. Већина аутора говори не о једном, него о више финансијских тржишта, па овај појам изједначава са појмом финансијско - тржишни систем.
Финансијско тржиште је одређена финансијска инфраструктура бројних специјализованих тржишта и склоп институција , механизама и инструмената, помоћу којих се стално трансферишу облици финансијске имовине привредних субјеката . Једна од најзначајнијих функција финансијских тржишта је трансферна функција . Трансферну функцију , финансијско тржиште обавља као примарно тржиште тј.тржиште где се врши емисија финансијских инструмената . Значи , циљ финансијских тржишта је да се финансијска штедња ефикасно усмери крајњим корисницима , било ради инвенстирања , или за обезбеђење континуираног процеса привредне активности .
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET