Savremene banke i moderna država | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Savremene banke i moderna država". Rad ima 12 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


SEMINARSKI RAD
SAVREMENE BANKE I MODERNA DRŽAVA
Predmet: Bankarsko poslovanje i platni promet
SADRŽAJ:
UVOD
Bankarstvo, danas, u ekonomski razvijenim zemljama i zemljama u tranziciji razvija nove proizvode i usluge uz pomoć računarskih mreža, čime su pomerene vremenske i prostorne granice tradicionalnog bankarstva, i čime se bitno utiče na olakšanje i ubrzanje transfera novčanih sredstava. Cilj ovog rada jeste da ukaže da tehnologizacija i automatizacija bankarskog sektora dovodi do revolucionarnih bankarskih inovacija, odnosno širokog asortimana novih proizvoda i usluga koji su direktno dostupni klijentima.
Implementacija najnovijih dostignuća informatičko-kompjuterske i telekomunikacione tehnologije u informacione bankarske sisteme uslovila je aplikaciju savremenih i modernih sistema plaćanja poput: samouslužnog bankarstva (bankomati, telefon, on-line, offline, samouslužni šalteri, transakcije u trgovini, domaće i knjigovodstveno bankarstvo), Interneta i mobilne tehnologije. Revolucionarni i globalni informatičko-tehnološki i telekomunikacioni razvoj direktno je inovirao poslovanje banaka. To je uticalo na aktuelne promene u bankarstvu, jer se, pre svega, odnose na različite poslovne filozofije, na kojima se zasnivaju savremene strategijske filozofije ponude novih bankarskih proizvoda i usluga, koje se nazivaju samouslužno bankarstvo.
Savremeni i moderni oblici plaćanja, kako u razvijenim tako i u zemljama u tranziciji, počeli su se razvijati tokom devedesetih godina prošlog veka i imaju trend daljeg razvoja. Pojam samouslužnog bankarstva znači korišćenje tehnoloških inovacija u bankarskom sektoru, koji omogućava, za razliku od tradicionalnog bankarstva, da korisnici, odnosno klijenti, van vremenskih i prostornih granica, samostalno, uz pomoć računske mreže obavljaju novčane transakcije, novim distribucijskim kanalima. Najrasprostranjenije su usluge samouslužnog bankarstva, usluge bankomata, EFTOPS, bankomat-menjačnice, zatim Telebanking, Home Banking, Internet Banking, Mobtel-banking-usluge SMS, Mpau i slično.
PROMENE U BANKARSKOM SEKTORU
U finansijskom sektoru i asortimanu finansijskih proizvoda i usluga događaju se brojne i različite promene, koje menjaju prirodu poslovanja i delovanja poslovnih banaka, njihovu poziciju među konkurentima, te način, broj i ponudu finansijskih proizvoda i usluga kijentima. Globalna uloga finansijskih usluga banaka u zavisnosti je od širokog spektra promena koje se događaju na tržištu finansijskih usluga. Privatizacija i sekuritizacija su dva glavna pokretača koji menjaju prirodu i način distribucije finansijskih usluga kompanijama i ostalim korisnicima.
Rezultat delovanja tih promena je transformacija finansijskih usluga, u pravcu promena u ponudi proizvoda i usluga, internacionalne diverzifikacije i različitosti u ponudi proizvoda i usluga, pojave novih inicijatora promena, kao i deregulacije i promene obima uticaja administracije.
Skoro u svim zemljama sveta, krajem prošlog i početkom ovog veka, bankarstvo je prolazilo i prolazi kroz značajne promene, prilagođavajući se novim okolnostima i izazovima u okruženju. U tom vremenskom razdoblju, najveći broj banaka se transformisao od tradicionalnih depozitno-kreditnih institucija u banke „kompletne usluge“, sposobne da pruže svaku finansijsku uslugu, kako na domaćem, tako i na internacionalnim finansijskim tržištima.
Današnje banke transformisale su se u složene finansijske „makro megatrendere“- finansijske „hobotnice sa pipcima“ u svim tradicionalnim bankarskim, nebankarskim, pa čak i u pomoćnim finansijskim poslovima.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET