Sprovođenje tranzitnog postupka | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Sprovođenje tranzitnog postupka". Rad ima 23 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

Висока економска школа струковних студија Пећ, у Лепосавићу
СЕМИНАРСКИ РАД
Предмет:
Тема:
Смер:
Предметни наставник: Студент: Индекс бр:
Лепосавић , Април 2012
С А Д Р Ж А Ј
Увод………………………………………………………………………2
Опште одредбе…………………………………………………………...3
Обезбеђење у транзитном поступку……………………………………4
Формалности у отпремној царинарници……………………………….5
Формалности у одредишној царинарници………………………..……6
Провера завршетка транзитног поступка………………………………8
Превозно средство и декларација…………………………………..…10
Превоз домаће робе преко страног царинског подручја……………..11
Поједностављења транзитног поступка…………………………..…..12
Поступак транзита робе уз употребу карнета ТИР…………………..12
Поступак транзита робе уз употребу АТА карнета…………………..17
Литература………………………………………………………………21
Закључак…………………………………………………………………22
УВОД
Поступак транзита робе има важно место у царинским поступцима. Са аспекта кретања односно допремања робе поступак транзита можебити у увозу, извозу и транзиту. У увозу се сматра транзит од граничне до одредишне царинарнице, у извозу од царинарнице где се царини роба до граничне, а код транзита од улазне граничне до излазне граничне царинарнице.
И свим случајевима су значајна питања мере царинског надзора између одредишта и обезбеђења царинског дуга у том времену. За та питања је потребно поднети одговарајућу царинску документацију и обезбедити гаранције да ће се роба допремити до одредишне царинарнице, без обзира на којој релацији се роба креће. У том случају се царина сматра повериоцем за увозне дажбине, а дужник је увозник или његов овлашћени шпедитер. Употреба гаранције је регулисана прописима и захтева јемца са бонитетом, односно солвентном банком. Банкарска гаранција треба да буде положена односно прихваћена од стране царине.
Транзит робе се може обавити у поједностављеном поступку карнетом ТИР, који базира на Царинском споразуму о међународном транспорту робе. ТИР карнете израђује међународна транспортна асоцијација ИРУ, а гаранцију издаје надлежни орган у полазној држави (код нас Привредна комора Србије). За поједине робе се у транзиту могу се  користити и карнти АТА, који умногоме поједностављују царинске процедуре.
 
Опште одредбе
Поступак транзита је кретање робе измеđу два места унутар царинског подручја Републике Србије. Одредбама чл. 79, 80 и 118 до 127. Царинског закона, те чл. 386-485.
Уредбе о царински дозвољеном поступању с робом, као и чл. 6. и 23. Правилника о облику, садржини, начину подношења и попуњавања декларација и других образаца у царинском поступку („Сл. гласник РС“, бр.29/2010, 84/2010 и 100/2010), у даљем тексту Правилник, прописан је поступак транзита.
Царински статус робе
Царински статус је одреđење робе у смислу царинских прописа као домаће или стране робе и дефинисан је одредбама члана 5. тач. 4, 5. и 6. Царинског закона.
Врсте транзитног поступка
Транзитни поступак се дефинише као спољни и унутрашњи транзитни поступак. Поступак спољног транзита је кретање робе измеđу два места унутар царинског подручја Републике Србије и то:
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET