Stečaj privrednog društva | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Stečaj privrednog društva". Rad ima 9 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


VISOKA ŠKOLA ZA EKONOMIJU I INFORMATIKU
PRIJEDOR
SEMINARSKI RAD
NA TEMU : STEČAJ PRIVREDNOG DRUŠTVA
NASTAVNI PREDMET: POSLOVNO PRAVO
MR PREDRAG BAROŠ KLJUJIĆ RADOVAN
DRAGIČEVIĆ MIROSLAV
Sadržaj
4. STEČAJNI UPRAVNIK
17. LITERATURA I IZVORI PODATAKA
U teoriji i praksi, stečaj se sprovodi poštovanjem određenih načela od kojih su najvažnija:
- načelo jednakosti koje podrazumjeva da su svi povjerioci jednaki prilikom namirenja iz
stečajne mase (imamo izuzetak izlučnih i razlučnih povjerilaca);
- načelo univerzalnosti - u stečajnu masu ulazi sva imovina dužnika;
- načelo unovčenja imovine - vrši je stečajni upravnik na javnoj prodaji;
- načelo ograničenja podrazumjeva ograničenje dužnikovih aktivnosti u pogledu raspolaganja
imovinom;
- načelo atrakcije koje se odnosi na nadležnost suda koji ovim principom se proglašava nadležnim u pojedinim slučajevima kada obično nema nadležnost a slučaj je usko u vezi sa stečajem za kog je sud nadležan.
1. Postupak 
2. Organi stečajnog postupka 
Stečajni sud
Stečajni sudija
Privremeni stečajni upravnik
Stečajni upravnik
Skupština povjerilaca
Privremeni odbor povjerilaca
Odbor povjerilaca
3. Stečajni sudija 
Stečajem rukovodi stečajni sudija kao sudija pojedinac. On preduzima zakonom predviđene aktivnosti i nadzire rad stečajnog upravnika.
4. Stečajni upravnik 
Stečajnog upravnika imenuje stečajni sudija rješenjem o otvaranju stečajnog postupka. Stečajni upravnik je fizičko lice koje je položilo stručni ispit i ima određeno iskustvo. Lica koja ne mogu obavljati ovu funkciju su lica koja se moraju izuzeti po zakonu, srodnici stečajnog sudije, lica koja duguju povjeriocima ili su članovi društva pod stečajem ili njegovi zastupnici, povjerioci, zaposlenici kod stečajnog dužnika. Mnogobrojna su prava stečajnog upravnika, među kojima su: stupanje u posjed imovine stečajnog dužnika, upravljanje, unovčavanje imovine dužnika, izuzeće pokretnih stvari i dokumentacije dužnika i njihovo čuvanje, popis povjerilaca, vođenje poslovnih knjiga. Među najvažnijim obavezama stečajnog upravnika je osiguranje imovine stečajnog dužnika kod odgovarajuće osiguravajuće kuće.
5. Skupština povjerilaca 
Skupštinu povjerilaca čine svi povjerioci bez obzira na visini potraživanja. Prvu skupštinu saziva stečajni sudija rješenjem o otvaranju stečajnog postupka. Pravo glasa imaju svi povjerioci koji su na vrijeme prijavili svoja potraživanja i oni kojima iste nisu osporene od privremenog stečajnog upravnika. Povjerioci nižih isplatnih tedova nemaju pravo glasa. Skupština donosi odluke većinom glasova, s tim da ta većina mora sadržavati glasove povjerilaca čija ukupna potraživanja prelaze 50% ukupnih potraživanja. Skupštinom rukovodi stečajni sudija. Skupština, po otvaranju stečaja, može izabrati novog stečajnog upravnika i time zamjeniti privremenog upravnika i sudija mora imenovati lice kojeg je skupština izabrala.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET