Ugovori - Privredno Pravo | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Ugovori - Privredno Pravo". Rad ima 15 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


UNIVERZITET SINGIDUNUM
Seminarski rad
Predmet: Privredno pravo
Tema: Ugovori
Niš 26.01.2010
Sadržaj
Uvod – Vrste ugovora 2
Karakteristike o ugovorima o privredi 3
Zaključenje ugovora u privredi 4
Ugovor o prodaji 4
Posebni oblici ugovora o prodaji 5
Ugovor o posedovanju i o trgovinskom zastupanju 6
Ugovor o komisionu 6
Ugovor o otpremanju - špediciji 7
Ugovor o prevozu 7
Ugovor o kontroli robe i usluga 8
Ugovor o uskladištenju 9
Ugovor o zakupu (lizingu) 9
Ugovor o turističkim uslugama 10
Ugovori o višim oblicima privredne saradnje 10
Zaključak - Nevažnost ugovora i raskid ugovora 11
Literatura 12
Uvod - Vrste ugovora
Postoji 16 vrsta ugovora:
1) formalni (oni moraju da budu obavezno zakjlučeni u određenoj formi da bi proizveli pravno dejstvo) i neformalni (kojima nije propisna posebna forma i on će proizvesti pravno dejstvo samo saglasnošću volja ugovornih strana)
2) imenovani (oni imaju određeni naziv i zbog svoje važnosi u pravnom prometu zakonom se posebno predviđaju) i neimenovani (oni nisu zakonom posebno predviđeni ali se njihov sadržaj može predvideti opštim propisima o ugovorima).
3) kauzalni (oni imaju tačno predviđeni cilj tako da se zna koja se stranka na šta obavezuje) i apstraktni (oni nemaju jasno predviđeni cilj i ne zna se tačno na šta se stranke obavezuju).
4) ugovor sa trenutnim izvršenjem (kod njih se obaveze izvršavaju odjednom tj. u jednom trenutku ) i ugovori sa trajnim izvršenjem (izvršenje obaveza se sastoji iz više davanja ili propuštanja).
5) teretni (kod njih jedna ugovorna strana daje naknadu za porez koji ugovorom ona od druge strane dobija) i dobročini ugovori (kod njih jedna ugovorna strana ne daje nikavu naknadu za korist koju od druge strane dobija)
6) jednostavni (sadrže samo elemente koje su karakteristične za jedan određen oblik ugovora) i mešoviti (sadrže elemente dva ili više jednostavnih ugovora ali imaju oblik jednog jedinstvenog ugovora).
7) kolektivni (oni proizvode pravna dejstva za sva lica koja pirpadaju određenoj grupi koja je ugovor zaključila) i individualni (zaključuju se na bazi opštih uslova i odredbi koje su predviđeni kolektivnim ugovorom a od strane pojedinca koji pripada kolektivu).
8) generalni (ovo je ugovor izvršava se kroz jedan duži vremenski period) i posebni (ovim ugovorom preciziraju se elementi iz generalnog ugovora a na jedan kraći vremenski period).
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET