Uloga i zadatak finansijske kontrole | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Uloga i zadatak finansijske kontrole". Rad ima 12 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

С А Д Р Ж А Ј
Садржај.....................................................................................2
Увод...........................................................................................3
1. Појам финансијске контроле.................... ......................4
1.1. Интерни надзор.......................................................4
1.2. Екстерни надзор.. ...................................................5
2. Подела надзора..................................... ..............................5
2.1. Превентивни надзор...............................................6
2.2. Накнадни надзор ....................................................7
3. Органи екстерног надзора................................................8
4. Услови надзора...................................................................10
Закључак.................................................................................11
Литература..............................................................................13
УВОД
Менаџмент савременог привредног друштва суочен је са потребом доношења пословних одлука у вези са остварењем пословних циљева. Систем интерног надзора које укључује све мере пажње усмерене на спречавање грешака прекомерних трошкова и преваре, проверава и обезбеђује поузданост информација.
Кључни задатак интерног надзора је да контролише све делове предузећа да ли доследно редукују пословну политику усвојену на почетку пословног периода као и да о томе подносе информацу менаџменту привредног друштва. За појачано интересовање за успостављање интерног надзора разлог више су и присуство нелојалне конкуренције, повећане конкуренције и ерозије пословног морала.
Контрола и ревизија су области које се у великој мери разликују али се и допуњују. За успешност ревизије је неопходна текућа, солидарна контрола. Обе врсте делатности се могу посматрати са много аспеката, и према њима извршити подела, јер су оне саме по себи комплексне и делатности које обухватају сва подручја пословања једног привредног система. Захтеве које треба да испуне контрола и ревизија завесе од потреба корисника њихових информација, а многе од њихових поступака прописују и закони.
Контрола као функција провере користи се у најразличитијим подручјима људске делатности. Са гледишта надзора, тј. провере пословања привредних субјеката можемо је дефинисати као стручни и систематски надзор заснован на испитивању, упоређивању и росуђивању пословања предузећа. Као таква, она је укључена у сваку њену основну функцију као стални механизам, а делује превентивно на извршавање пословних процеса и обавља се текуће са његовим одвијањем.
У овом семинарском раду говорићу о појму финансијске контроле, основној подели, њеним органима и условима у којима се надзор обавља.
1. ПОЈАМ ФИНАНСИЈСКЕ КОНТРОЛЕ
Финансијска контрола представља скуп мера и активности за проверу делатности предузећа у финансијском смислу. Финансијска контрола је активност којом се или потврђује да финансијска политика и менаџмент постижу постављање циљева или се откривају проблеми. Контрола може бити интерна и екстерна.
Интерну контролу врше сопствене контролне службе, а екстерну контрoлу разне инспекције и државни органи. За вршење контроле организују се посебни органи са висококвалификованим стручњацима. Приликом финансијске контроле проверава се поштовање закона и других прописа, расподела прихода привредних субјеката, буџетска контрола, вођење рачуноводства идр.
Финансијска контрола представља контролу правилности и законитости финансијског пословања. Она обухвата скуп мера и активности за проверу делатности предузећа у финансијском смислу уз примену специјалних форми и метода. Финансијска контрола представља активност којом се потврђују чињенице да финансијска политика, маркетинг и менаџмент постижу постављене циљеве или се откривају финансијски проблеми. Циљ ове контроле је да се уклоне негативне стране у финансијском и рачуноводственом пословању.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET