Uvoz poljoprivrednih i prehrambenih proizvoda u Evropsku ekonomsku zajednicu | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Uvoz poljoprivrednih i prehrambenih proizvoda u Evropsku ekonomsku zajednicu". Rad ima 10 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


UNIVERZITET U NOVOM SADU
EKONOMSKI FAKULTET – SUBOTICA
(ODELJENJE U NOVOM SADU)
SEMINARSKI RAD
IZ AGRARNE POLITIKE EVROPSKE UNIJE
UVOZ POLJOPRIVREDNO – PREHRAMBENIH PROIZVODA U EVROPSKU EKONOMSKU ZAJEDNICU
SADRŽAJ:
UVOD
EVRPSKA EKONOMSKA ZAJEDNICA
ZAJEDNIČKA POLJOPRIVREDNA POLITIKA
REŽIM UVOZA
Uvoz prehrambenih proizvoda
opšte mere
mere u slučaju opasnosti
puštanje proizvoda u promet
2. Uvoz u zajednicu
ZAKLJUČAK
LITERATURA
UVOD
U ovom radu se govori uopšteno o formiranju Evroposke ekonomske zajednice, koju prate Evropska zajednica za ugalj i čelik kao i Evropska zajednica za atomsku energiju. Sastav Evropske ekonomske zajednice i kako je teklo proširenje Zajednice, koje zemlje su pristupile, hronološki po godinama. Izdvojeni su i osnovni ciljevi.
Sledeća tema koja se obradjuje je Zajednička poljoprivredna politika u okviru Zajednice, njeni nominalni ciljevi kao i osnove koje su formulisane na samitu u Strezi. Pored pozitivnih, istaknute su i negativne strane ZAP.
Govori se o režimu uvoza koji važi za Evropsku ekonomsku zajednicu, kao i mere kojima se kontroliše uvoz, a zatim je obradjena tema za uvoz prehrambenih proizvoda u okviru kojeg se moraju poštovati opšte mere, mere u slučaju opasnosti i puštanje proizvoda u promet. U okviru uvoza u zajednicu prikazane su tabele o uvozu glavnih poljoprivrednih proizvoda, kao i prikaz spoljne trgovine (uvoz i izvoz) za određeni vremenski period.
Obrazlaže se kakav je položaj Zajednice u svetu i kako se štiti unutrašnje tržište i na koji način funkcioniše carina.
EVROPSKA EKONOMSKA ZAJEDNICA (EEZ)
Ekonomska zajednica bio je izraz koji se odnosio na više različitih međunarodnih tela. Pariskim ugovorom iz 1951. godine osnovana je Evropska zajednica za ugalj i čelik (EZUČ). Rimskim ugovorom iz 1957. godine osnovan je Euroatom (Evropska zajednica za atomsku energiju) i Evropska ekonomska zajednica, koja je bila zamišljenja da obavlja sve ostale poslove osim onih keje su vršili EZUČ i Euroatom. Vremenom je upravo ovaj opšti deo Zajednice preuzeo ključnu ulogu u poslovima integracije. 1967. godine dolazi do spajanje ova tri međusobno nezavisna tela.
Sastav Evropske ekonomske zajednice prvobitno čine – Belgija, Francuska, Holandija, Italija, Luksemburg i Nemačka.
Ovih šest zemalja – osnivača su izbacili dva velika programa, pre nego što Zajednica prvi put proširena, a to su:
1. carinska unija
2. program za poljoprivredu,
i nekoliko manjih projekata.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET