SPAM | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "SPAM". Rad ima 32 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

S A D R Ž A J
UVOD
Internet je globalna mreža koja se koristi u privatne, poslovne, obrazovne, znanstvene, informativne i razne druge svrhe. Dostupna je svima i svako računalo s pristupom Internetu sudjeluje u njezinom oblikovanju i stvaranju prometa kroz nju.
Jedan od prvih novih pojmova koje naučite kada počnete da koristite Internet je reč "spam". Prema jednoj od definicija, spam je poruka poslata elektronskom poštom na više adresa (i do nekoliko miliona), pri čemu većina primalaca poruku ne želi da dobije. Kada ste početnik, svaka e-mail pošta koja pristigne predstavlja radost, ali kako vam se sviđa ideja o nekoliko desetina ili stotina poruka dnevno od kojih vam ni jedna nije zanimljiva? Trend rasta broja spam poruka ozbiljno zabrinjava i dovodi u pitanje svrhu elektronske pošte kao metoda komunikacije.
POJAM, DEFINICIJA I HISTORIJA SPAM-a
Spam je elektroničko smeće; neželjena, netražena poruka; podatak, informacija ili dokument kojeg primatelj nije tražio; najčešće su to promotivna, beskorisna ili isprazna komercijalna priopćenja koja se odnose na robu, usluge ili ugled (image) pošiljatelja.
Spamming je postupak slanja neželjenog, elektroničkog smeća.
Spammer je osoba koja upućuje spam.
Spambot je program ili uređaj koji preko Interneta šalje velike količine elektroničkog smeća.
Definisanje spama
Oko definicije spama lome se još uvijek mnoga koplja, pogotovo otkad je cijeli slučaj dobio svoju pravnu dimenziju. Spomenimo neke definicije spama (u kontekstu elektroničke pošte):
Spam je preplavljivanje Interneta (flooding) velikim brojem kopija iste poruke, s ciljem da se poruka dostavi onima koji bi, uz mogućnost izbora, odabrali ne primiti je.
Spam predstavlja svaku email poruku koju korisnik dobije, a koja nema direktne ili indirektne veze s njim. Pod direktnim vezama podrazumijevaju se osobe, tvrtke i razni pružatelji usluga sa kojima korisnik komunicira, a pod indirektnim vezama mislimo na osobe, tvrtke i pružatelje usluga koje se pozivaju na direktne veze (tj. slučajevi gdje direktne veze mogu potvrditi da su proslijedile email adresu).
Spam je svaka poruka za koju ne postoji razlog da se pojavi u mailboxu. [1]
Spam je termin koji se koristi za opisivanje neželjene komercijalne e-pošte (UCE) ili neželjene Bulk Email (UBE). Neki kažu kako je ključna riječ neželjena, ali sigurno je da su mnogi ljudi primali e-mailove bez njihovog traženja koji nisu komercijalna, niti su poslani na više računa. Na primjer, povremeno pošaljete masi svojih prijatelja neke viceve, ili važnija virus upozorenja, itd. No, znate te ljude, tako da to ne može biti spam, zar ne? Pa, to ovisi o kome se govori. Ima onih koji ne vole da im se poštanski sandučić napuni vicevima gotovo toliko koliko ne voli komercijalne reklame, ali zato što zna od koga je e-mail tolerisat će ga. Dakle, definicija spama je neželjena e-pošta koja se šalje u rinfuzi od strane nepoznate osobe koja je nepozvana. Tokom posljednje decenije, korišćenje i slanje spam poruka se raširilo. U početku, spam se slao direktno korisnicima kompjutera i bilo ga je lako blokirati, ali u godinama koje su uslijedile, brzo širenje interneta je omogućilo spamerima da jeftino i brzo šalju masovnu poštu, i to onda kada su otkrili da modemima individualnih korisnika može pristupiti bilo ko, sa bilo kog mjesta u svijetu, zbog toga što oni uopšte nisu bili zaštićeni.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET