Virusi, trojanci, crvi | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Virusi, trojanci, crvi". Rad ima 30 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


Матурски рад из предмета: Информатика
Тема: вируси, тројанци, црви…
Ученик: Професор:
Одељење: 2008. године у Београду
Садржај
Увод
Шта је то ВИРУС?
За дефиницију вируса најбоље је узети ону од др. Фредерика Кохена по којој вирус представља програм који може инфицирати друге програме, модификујући их тако да укључе копију њега самога, која такође може бити инфицирана. Под инфекцијом се овде мисли на могућност вируса да убаци своје извршење у поступак извођења програма.
Ова дефиниција је кључна за одређивање вируса, јер не сматрамо сваки малициозан програм вирусом, другим речима, није сваки деструктивни програм вирус, јер би у том случају и програм Format био вирус. Структура вирусе се може најлакше поделити на три компоненте, од које вирус обавезно мора имати само прву.
Прва компонента представља могућност инфекције. Дакле, није нужно да вирус ради било какву штету на рачунару, сама чињеница да се шири инфекцијом довољна је да се окарактерише вирусом.
Други део вируса, који није обавезан, представља носивну компоненту. Тај део дефинише све активности које ће бити изведене уз његово ширење.
Трећи део представља функција за окидање која дефинише време или догађај приликом којег ће бити извршена носивна компнента вируса.
Злонамерно написани рачунарски програм или делови програмског кода називају се разним именима. То су црви (worm), тројански коњи (trojan horse), логичке бомбе (logic bomb), замке (trap-door) и наравно, вируси.
Црв
Црв је програм који се шири самоумножавањем кроз рачунарске мреже. Црв је самосталан и за разлику од вируса не треба програм домаћин да би радио. Такође, црва у „погон“ пушта и контролише сам аутор.
Логичка бомба
То је метода активације процеса темељем задовољавања логичког услова – постојања или непостојања неког податка, протока, одређеног времена или у одређено време и сл. Логичка бомба у ствари представља принцип деловања, ане целовит механизам. Логичке бомбе су често саставни део многих рачунарских вируса.
Тројански коњ
Прорам који наизглед служи за неку другу операцију за коју је направљен. Тројанси коњ би рецимо, био про
...............................NAMERNO UKLONJEN DEO TEKSTA.................................
че невидљивих функција програма.
Вирус
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET