Vrste informacionih sistema | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Vrste informacionih sistema". Rad ima 12 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

 Висока економска школа струковних студија
Пећ-Лепосавић
СЕМИНАРСКИ РАД
Предмет: Увод у информационе системе
Тема: Врсте информационих система
ПРОФЕСОР: СТУДЕНТ:
Грачаница 2012.
САДРЖАЈ
1.УВОД..............................................................................................................................................................................1
1.1. Појам информационог система..............................................................................................2
1.2.ИНФОРМАЦИОНИ СИСТЕМ (ИС)………………………………………………..…..4
1.2.1. Елементи и особине система и информационих система……...…5
1.2.2.Врсте информационих система……………………………………………………..……7
1.2.3.СИСТЕМИ ПОДРШКЕ ОДЛУЧИВАЊУ…………………………….…….…..8
1.3.ИЗВРШНИ ИНФОРМАЦИОНИ СИСТЕМИ……………………………..…….9
1.4.ЕКСПЕРТНИ СИСТЕМИ………………………………………………………………..……….9
1.5.УПРАВЉАЧКИ ИНФОРМАЦИОНИ СИСТЕМИ……………………..…10
1.6.Обука корисника ИС…………………………………………………………………………………11
ЗАКЉУЧАК
ЛИТЕРАТУРА
1.УВОД
Информациони систем (ИС) је интегрисани скуп компоненети за сакупљање, снимање, чување, обраду и преношење информација.
Основне компоненте информационих система су хардвер и софтвер рачунара, баз а података, телекомуникациони системи и технологије, људски ресурси и процедуре, односно методологије процесовања и преношења информација.
Информациони системи нуде операциону подршку, имплементирање сазнања и подршку менаџменту у разним организацијама и предузећима.
Данас, чак и најмања фирма, поседује или изнајмљује рачунаре. Обично се ради о персоналним рачунарима (PC). Веће организације користе више рачунарских система, почев од моћних радних станица, минирачунара па до ефикасно умрежених персоналних рачунара. Уједно са периферним уређајима, као што су улазни и излазни уређаји (монитори и штампачи, на примјер), и телекомуникације, чине хардвер информационих система
Софтвер се обично дијели на две шире схваћене класе: системски или оперативни софтвер и софтвер апликације. Основни системски софтвер се препознаје под именом оперативни систем. Оперативни систем управља хардвером, датотекама и другим ресурсима система, обезбјеђујући систематско, конзистентно обављање задатака и контролу рачунара, најчешће преко графичког корисничког интерфејса. Софтвер апликације су програми дизајнирани за обављање специјализованих задатака од којих се многи нуде на тржишту као пакети припремљени за коришћење одмах послије инсталирања.
Телекомуникације се користе за повезивање, или умрежавање рачунарских система, као и за преношење информација.
База података је колекција међусобно повезаних података, организованих на најпогоднији начин за коришћење, или вађење података по задатим критеријумима
-1-
1.1. Појам информационог система
Методологија развоја информационих система (ИС) треба да буде општа, применљива на системе било које врсте, однос но на неки "општи систем". Захтева да се прецизно дефинише шта се под појмом ИС подразумева, кој е су његове функције и какав је његов положај у систему у коме д елује. Из тих разлога је потребно поћи од следећих општих појмова и дефиниција.
Систем је скуп објеката и њихових веза (међусоб но повезаних објеката). Објекти у систему се описују преко својих својстава која се називају атрибутима.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET