Windows Server 2003 i uloge servera (role) | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Windows Server 2003 i uloge servera (role)". Rad ima 48 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


ДИПЛОМСКИ РАД
НА ТЕМУ:
WINDOWS СЕРВЕР 2003 И УЛОГЕ СЕРВЕРА (ROLE)
Увод
У области информационих технологија сервер је рачунарски систем који пружа услуге другим рачунарским системима – клијентима. Комуникација између сервера и клијента одвија се преко рачунарске мреже. Назив сервер најчешће се односи на цео рачунарски систем, али се понекада користи и само за хардвер или софтвер таквог система. Клијент и сервер заједно образују клијент-сервер мрежну архитектуру. Када се под појмом сервер подразумева рачунар, то се углавном (мада не и обавезно) односи на рачунар који се посвећен обављању серверских послова - види испод сервер (софтвер). Сервер се може састојати од стандардних хардверских компоненти које се уграђују у обичне десктоп рачунаре (PC – personal computer) у случају да програми (апликације) који се извршавају на серверима нису сложени односно хардверски захтевни. Сервери који опслужују сложене програме или велики број корисника захтевају специјализован хардвер који је оптимизован за употребу у серверима.
Посебан хардвер подразумева и хард дискове високих перформанси, првенствено брзине и поузданости. Процесорска брзина није од кључне важности за сервере пошто се већина сервера бави узлазно/излазним (I/O – input/output) операцијама и не користи графички кориснички интерфејс (GUI – graphic user interface).
Оперативни системи који се користе на серверима су специјално дизајнирани за сервере. На серверима се највише користе Linux, Solaris и FreeBSD оперативни системи који су развијени по узору на оперативни систем Unix. Користе се и сервери из Microsoft Windows породице: Windows NT, Windows 2000, Server 2003.
За серверске оперативне системе карактеристично је:
-безбедност и поузданост
-могућност реконфигурисања софтвера и хардвера без заустављања система (ограничено)
-флексибилност мрежног повезивања
Windows 2003 сервер
Виндоус 2003 сервер је најпродуктивнија инфраструктурна платформа за појачавање повезаних апликација, мрежа и веб услуга од радних група до информационих центара. Он помаже да се формира безбедна ИТ инфраструктура која пружа снажну апликацијску платформу за брзу изградњу повезаних решења, као и информатичку инфраструктуру за побољшану комуникацију и сарадњу са било ког места.Windows Server 2003 није свемоћан чим се „извади из кутије“, али има све алатке потребне за ефикасно администрирање мреже. Међу тим алаткама су оне за интегрисање s развојним окружењем .NET Framework, IIS 6.0, побољшани активни именици, побољшани DNS сервер и више чаробњака за конфигурисање него што се исплати набрајати.
Windows Server 2003 породица оперативних система састоји се од Windows Server 2003 стандардног издања, Windows Server 2003, Datacenter Edition; and Windows Server 2003, Web Edition. Свако издање има своју специфичну сврху.
• Windows Server 2003, Standard Edition -дизајниран да обезбеди услуге и изворе другим системима у мрежи. То је директна замена за Windows NT 4.0 server i Windows 2003 сервер. Оперативни систем је достигао комплет карактеристика и опција конфигурације. Windows 2003 стандардно издање подржава до 4Gb Ram-a i 4 CPU-a.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET