Zaštita na internetu | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Zaštita na internetu". Rad ima 15 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


Seminarski rad
Sadrzaj:
Zastita na internetu
1.a Antivirus
1.b Mrezne opcije
1.c Firewall
1.d Beelock
2. Zastita privatnosti na internetu
2.a Zastita dece na internetu
Uvod:
“Zivimo u vremenima u kojima smo svedoci ubrzanog tehnoloskog razvoja, ali ne treba zaboraviti da tehnoloske promene uvek nastaju u odredjenom drustvenom kontekstu. Upravo zbog toga, danas kada govorimo o informaciono-komunikacionim tehnologijama, novim uslugama, konvergenciji, ne smemo da zaboravimo ljudski aspect svega toga – pojedince, zajednice i svakodnevni zivot.
Nove tehnologije stvorile su brojne mogucnosti. Izmedju ostalog pojedinac lakse pristupa informacijama i ima priliku da najraznovrsnije informacije, svoje poglede, misljenja, zapazanja predstavi sirokom
auditorijumu. Promena u nacinu prikupljanja informacija i kreiranja sadrzaja, kao i u nacinu na koji su informacije i sadrzaji dostupni, pruzila je veliku moc pojedincu, ali istovremeno i vecu odgovornost. Ubrzani razvoj medija stvorio je neslucene mogucnosti za interkulturnu saradnju i bolje razumevanje medju razlicitim kulturama.
Sve ove promene nose i velike rizike, medju koje spadaju ugrozavanje bezbednosti dece, povreda privatnosti povecana mogucnost konrole i nadgledanja, neovlascenog prikupljanja licnih podataka (koji se, zatim, mogu upotrebljavati u, na primer, cisto komercijalne svrhe)...”
Nebojsa Bradic
Ministar kulture Srbije
Beograd, 04.11.2009.
Zastita na internetu
Ne postoji samo dobra ili samo loša tehnologija. U najvećem broju slučajeva, Internet se koristi za poslovanje, zabavu ili edukaciju, ali jednako nudi i neslućene mogućnosti za distribuiranje nelegalnog materijala ili sprovođenje nelegalnih aktivnosti. Upravo zbog internacionalnog karaktera ove mreže, efikasan način sprečavanja zloupotrebe zahteva zajednički angažman i odgovornost lokalnih vlada, policije, Internet industrije, školstva i roditelja, kao i njihovu blisku saradnju, kako na nacionalnom, tako i na internacionalnom nivou. Ovo su reči Kalahana Kornaka, menadžera međunarodne organizacije Inhope (Internet Hotline Provides in Europe) za sprečavanje zloupotreba Interneta,
Potpune privatnosti na Internetu nema. Zavisno od toga koliko smo pazljivi, mozemo samo da delimicno ublazimo stetu i sacuvamo barem deo svojih privatnih podataka od tudjih ociju.Ukoliko otvorimo web browser i upisemo neku rec u pretrazivac, svaka od ovih radnji odaje neke informacije o nama iako nas niko nije pitao za ime i prezime.
Kao što mnogi korisnici već znaju, usluge koje pruža Internet mogu se vrlo lako zloupotrebiti. Osobe koje imaju potrebno znanje, mogu iskoristiti svoju internet konekciju radi postizanja raznih ciljeva, npr. krađa raznih informacija.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET