GS1 sistem standardizacije u lancima snabdevanja | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "GS1 sistem standardizacije u lancima snabdevanja". Rad ima 21 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

Univerzitet u Beogradu
Fakultet organizacionih nauka
Laboratorija za elektonsko poslovanje
GS1 SISTEM STANDARDIZACIJE U LANCIMA SNABDEVANJA
Seminarski rad iz Elektronskog poslovanja
Beograd, 2009
SADRŽAJ
1. UVOD
GS1 sistem je integrisani sistem globalnih standarda namenjenih za tačnu identifikaciju i prenos informacija koje se odnose na proizvode, sredstva, usluge i lokacije. GS1 sistem je najšire primenjen sistem standarda u lancu snabdevanja u svetu.
2.1 Deset koraka u primeni bar koda
Korak 1: Dodela GS1 kompanijskog prefiksa
Korak 2: Dodela brojeva
Korak 3: Izbor procesa/tehnologije štampanja bar koda
Ukoliko vaš bar kod predstavlja statičke informacije, a vama je potreban veći broj etiketa, onda ćete zamoliti svog štampara da odštampa vaše etikete. Ukoliko vam je potreban manji broj etiketa ili su vam potrebne etikete s dinamičkim informacijama, onda ćete  štampanje vršiti prema potrebi, na primer, na laserskom štampaču, u vašoj kancelariji ili termal transfer štampaču u vašem skladištu.
Korak 4: Izbor "primarnih" uslova skeniranja
Specifikacije vrste bar koda, njegove veličine, mesta postavljanja i kvalitet zavise od okruženja u okviru kojeg će on biti skeniran.
Postoje četiri osnovna scenarija/okruženja skenera trgovinskih jedinica :
Skeniranje pakovanja proizvoda na maloprodajnom naplatnom mestu (POS)
Skeniranje pakovanja proizvoda u okviru opšte distribucije
Skeniranje  pakovanja proizvoda na maloprodajnom naplatnom mestu, kao i u okruženju opšte distribucije
Skeniranje u posebnim sredinama, što je slučaj, kod označavanja medicinskih uređaja
Kada znate gde će bar kod biti skeniran, u stanju ste da ustanovite odgovarajuće specifikacije za izradu bar koda. Na primer, ukoliko se pakovanje proizvoda skenira na maloprodajnom naplatnom mestu i u okviru opšte distribucije, biće potrebno da koristite EAN/UPC simbole. Oni su podesni za skeniranje u maloprodaji, ali treba da budu štampani u većoj dimenziji, kako bi odgovarali zahtevima skeniranja u okviru distribucije, i treba da budu na mestu koje ispunjava za
...............................NAMERNO UKLONJEN DEO TEKSTA.................................
izvoda ili mere), onda  koristite GS1-128 ili prostorno redukovanu simbologiju - RSS. U posebnim slučajevima, koristite kompozitn ili Data Matrix simbole.
Ukoliko nameravate da štampate bar kod s GTIN-om na valovitoj lepenki, onda biste to mogli da uradite primenom ITF-14 simbologije.
 Korak 6: Izbor veličine bar koda
Pošto je odgovarajući bar kod simbol specifikovan (zajedno sa informacijama koje su u njemu), počinje faza kreiranja dizajna. Veličina simbola u dizajnu zavisiće od specificiranog simbola, oblasti primene i načina njegovog štampanja. 
EAN/UPC Simboli
EAN/UPC simboli se razlikuju od ITF-14 i GS1-128 simbola jer se oni skeniraju na maloprodajnim mestima skenerima  iz više pravaca .Zbog toga EAN/UPC simboli moraju da imaju stalni odnos između svoje visine i širine. Ukoliko se jedna mera promeni, treba izvršiti proporcionalnu promenu i kod druge mere.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET