Javascript skriptni jezik | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Javascript skriptni jezik". Rad ima 18 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

Sveučilište Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku
Ekonomski fakultet u Osijeku
SADRŽAJ:
1. Uvod 3
2. Upoznavanje s JavaScriptom 4
2.1. JavaScript nije Java 4
3. Uključivanje JavaScript u HTML dokument 5
3.1. Uključivanje JavaScript datoteke 5
3.2. Upravljači događajima - Event Handlers 5
3.3. Skrivanje skripti unutar oznaka komentara 6
4. Objekti 6
4.1. Objekti u Navigatoru 6
5. Otvaranje i zatvaranje prozora 7
5.1. Pristupanje prozorima i okvirima 8
6. JavaScript vrijednosti, imena i oblik varijabli 8
6.1. Pisanje vrijednosti i komentara 9
6.2. JavaScript izrazi i operatori 9
6.3. Varijable 10
7.Alerti 12
7.1. Confirm box 12
7.2. Prompt box 13
8. Petlje 14
8.1. For Loop 14
8.1. While Loop 14
9. Prekidanje i nastavak Loopova (Break - Continue) 15
9.1. Break 15
9.2. Continue 16
10. Arrays 17
11. Zaključak 18
12. Literatura 19
1. Uvod
U ovom seminarskom radu ćemo nešto reći o programskom jeziku JavaScript, kompaktnom, objektno baziranom skriptnom jeziku, razvijenom u tvrtci Netscape. Potrebno je razlikovati JavuScript i programski jezik Javu, to su dva različita jezika, i najveća sličnost im se nalazi u samom imenu, više o njihovim razlikama možete pročitati u poglavlju 2.1. Bitno je napomenuti da se JavaScript ubacuje ili uključuje direktno u HTML. Mocha, LiveScript, JScript, ECMAScript, sve su to imena jednog od najpoznatijeg svjetskog programskog jezika, JaveScript. Važno je reći da svatko može koristiti JavuSript bez kupovine licence. U seminarskom radu će biti riječi o objektima u navigatoru, raznim izrazima te nešto o varijablama. Spomenut ćemo i te kako korisne alerte te petlje while loop i for loop. Za kraj ćemo nešto malo reći o arraysima, skupu podataka u jednoj varijabli. Nadamo se da ćemo dobro obraditi zadanu temu i uspješno je prezentirati.
2. Upoznavanje s JavaScriptom
Prvi kriterij usporedbe Jave i JavaScripta je lakoća programiranja. JavaScript je jednostavan za korištenje dok je za Javu potrebno veće znanje a to je zbog toga što je Java potpun programski jezik sa svojstvima kao što su višenitnost i hvatanje pogrešaka.
Drugi kriterij su alati za razvoj aplikacija. Za Javu je potreban Sunov Java Development Kit ili neki drugi razvojni alat dok je za JavaScript dovoljno imati pretraživački program.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET