Microsoft PowerPoint | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Microsoft PowerPoint". Rad ima 18 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

POWERPOINT
UVOD
Microsoft PowerPoint je deo prograamskog paketa Microsoft Office XP, on je softver specijalizovan za pravljenje multimedijalnih prezentacija. Svaka prezentacija se sastoji od slajdova koji se nalaze na ekranima, a po potrebi se mogu štampati na folije i snimiti na dijapozitiv. Prezentacije se mogu direktno prikazivati na ekranu ili projektoru povezanom za računar.
Vrlo je bitno napomenuti da su u slučaju prikazivanja prezentacija preko ekrana ili projektora na raspolaganju efekti za animaciju, koji podrazumevaju pojavljivanje segmenata iz kojih se sastoji slajd, kao i načine prelaska sa slajda na slajd. Kada na sve ovo dodamo zvučne efekte, dobijamo malo remek-delo, bez mnogo truda i napora.
Na šta obratiti pažnju prilikom izrade prezentacije?
PowerPoint nam ne može pomoći da postanemo genijalni dizajner ili savršeni stručnjak za marketing, ali zahvaljujući dobro urađenom programu od strane dizajnera i programera Microsofta, moguće je veoma lako prezentirati šta god poželimo.
Najbitnije je prvo dobro osmisliti prezentaciju, tj. pronaći način da se vrlo jednostavno prikaže željeno, a da se pri tom zadrži pažnja slušalaca. Prezentacija ne sme biti opširna da ne bismo zauvek izgubili publiku. Ono što nameravamo da prikažemo prezentacijom mora biti jasno i mora imati tačnu poruku za ljude koji slušaju. U protivnom - nema publike. Važno je obratiti pažnju na pozadinu slajda, tekst i sliku, ali slajd ipak treba uraditi rafinirano i tek pošto smo zamislili šta uopšte želimo da kažemo prisutnima. Dakle, kič ne prolazi, već treba:
Dobro osmisliti prezentaciju;
SASTAVITi JEDNOSTAVAN, JASAN I ŠTO JE MOGUĆE KRAĆI TEKST;
IZDVOJITi BITNE OD NEBITNIH INFORMACIJA;
IZABRati ADEKVATNU I TIhU MUZIKU KOJA PRATI PREZENTACIJU;
SMISLITi ŠTO VIŠE ŠALA KOJE ASOCIRAJU NA TEMU O KOJOJ se PRIČA.
Tako će se izmamiti osmeh od publike, održaće im se pažnja, dobiće se aplauz i, što je najbitnije, posetiće nas opet. Dobra prva prezentacija je reklama za sve naredne.
Pošto smo, sledeći navedene savete, smislili tekst i prigodan ambijent, prelazimo na kreiranje pozadine i unos sadržaja slajdova.
Kada započnemo rad na slajdu, prvo moramo povesti računa o pozadini. Slajdovi treba da budu približno sličnog ili istog stila, ali da se međusobno vizuelno razlikuju. To, takođe, podrazumeva da se za istu namenu koristi isti font, boja i veličina slova (što krupnija to bolje). Dobro je kada se potrudimo da što lepše ilustrujemo slajdove sličicama i grafikonima - to ljudi vole. Ipak, ne treba preterivati sa informacijama na jednom slajdu, već treba povesti računa o redosledu njihovog pojavljivanja. Na kraju pristupamo izradi animacije i dodavanju zvučnih efekata. Često se postavlja pitanje: Šta prezentirati?
Firmu, proizvod, diplomski rad, naučni rad, neku manifestaciju itd. Sve to zavisi od vrste posla kojim se bavimo, a i od trenutne potrebe na tržištu. No, nećemo glavom kroz zid. Vraćamo se na onaj deo o ideji prezentacije: dobro je osmisliti, zanatski dobro obraditi i uspeh je neminovan - publika se topi od zadovoljstva.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET