Monitori | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Monitori". Rad ima 10 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

ВИСОКА ТЕХНИЧКА ШКОЛА
СТРУЈОВНИХ СТУДИЈА- БЕОГРАД
Студенти:
и
СЕМИНАРСКИ РАД ИЗ ПРЕДМЕТА:
ОСНОВИ РАЧУНАРСКЕ ТЕХНИКЕ
ТEMA:
Монитори
Професор:
Др. Ђорђе Дуговични
Београд, новембар 2008
Leedex 12” B/W Monitor
IBM Monitor
LG Monitor W606
Катодни монитори
Обичан монитор са катодном цеви
Унутрашњост катодне цеви
1. Електронски топ
2. Електронски сноп
3. Маска за разлагање снопа на црвене, зелене и плаве делове слике
4. Фосфорни слој са црвеним, зеленим и плавим зонама или тачкама
5. Повећан део екрана са фосфором
ЦРТ монитор ради на принципу катодне цеви. Унутар катодне цеви, катода је загрејана метална нит која се налази у вакуумској стакленој цеви. Катодно зрачење је уствари ток електрона који ствара електронски топ. Електрони су негативни (катода), док је анода позитивна што привлачи електроне који су пажљиво усмерени према усмеривачу који их помоћу магнетног или електричног поља у сноповима скреће ка аноди и екрану. Екран је прекривен фосфорним материјалом који светли ако је "погођен" електроном. Фосфорни слој се састоји од црвених, зелених и плавих зона помоћу којих се добијају основне боје и на тај начин се добија почетна слика на екрану која се затим филтрира да би се добила коначна слика, коју видимо на екрану. Има неколико врста филтрирања, три техничка решења су најпознатија: Маска(Shadow-mask), Роштиљ(Aperture-grill) и Маска са прорезима (Slot-mask) помоћу којих се добија коначна слика коју видимо.
Повећана слика екрана који користи филтер Роштиља (Aperture-grill) tehnike
Појмови и особине ЦРТ слике
Променљива резолуција 
Резолуција је број пиксела (светлећих тачака) на екрану, састоји се од хоризонталних редова ("X") и вертикалних ("Y") колона пиксела, стандард је да се прво пише број водоравних пиксела (нпр. 1024), а онда број усправних пискела (нпр. 768), тако да добијамо резолуцију 1024 x 768. ЦРТ монитори подржавају више резолуција чији квалитет зависи од величине тачке (пиксела). За разлику од ЛЦД монитора који добро раде само на њиховој природној резолуцији, ЦРТ монитор има исти или сличан квалитет слике и при мањим или већим резолуцијама. То, пре свега, зависи од физичке величине монитора и величине пиксела (dot pitch), иако ЦРТ монитор може да користи и мање и веће резолуције, он има своју оптималну резолуцију на којој ће најбоље радити, а та препоручена резолуција је обично дата у приручнику произвођача монитора, тако да није препоручљиво (због техничких разлога, али и здравствених) стављати резолуцију на највећу могућу. .
Величина_монитора 
Данас се користе величине од 15" до 22"(инча) и више. Сада се највише продају 17" модели, за обичне кориснике, који су прилично јефтини а нуде довољну резолуцију за рад (1024 x 768 препоручљива). Захтевнији корисници обично користе више простора за рад на рачунару и користе више програма истовремено, и за ту категорију корисника 19" монитор (1280 x 1024 резолуција) задовољава, док графички професионалци обично не користе мониторе мање од 21" са 1600 x 1200 резолуцијом. Величина монитора се мери у инчима (1" = 25.4 mm), али то није стварна величина приказа (екрана), обично ако је величина монитора 19", стварна величина слике на екрану је за један инч мања, 18".
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET