Multimedia | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Multimedia". Rad ima 22 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

ФАКУЛТЕТ ИНФОРМАЦИОНИХ ТЕХНОЛОГИЈА
НИШ
СЕМИНАРСКИ РАД
ТЕМА:
МУЛТИМЕДИА
Студент: Професор:
Јанко Илић Милован Ракић
Ниш, 2010.
МУЛТИМЕДИЈА
Назив МУЛТИМЕДИЈА потиче, тј. изведена је, од две латинске речи: multum (много, више...) и medium (средина, помоћно средство, тачније - оно кроз шта се преноси дејство...). Мултимедија, најкраће речено, представља хармоничну целину састављену углавном од анимације (покретних слика XE "слика" ), звука (музике), графике и текста. Сваки саставни део мултимедије појединачно представља посебну област примене рачунара. Стога се и каже да мултимедија XE "мултимедија" представља хармоничну целину међусобно интегрисаних области примене рачунара.
Оно што краси мултимедију и налази се у њеној суштини је активно учење. Битна ставка која прати мултимедију и њен развој је рачунарска опрема. За потпун мултимедијални осећај, за праћење мултимедијалног садржаја без проблема, потребна је, пре свега, квалитетна опрема као и поседовање квалитетних програма. Данас је на тржишту присутан велики број производа разних произвођача како у сфери хардвера така и у сфери софтвера. Корисник може изабрати производ XE "производ" по својој жељи у зависности од својих афинитета и могућности.
У зависности од намене мултимедије корисник може одабрати одговарајући софтвер XE "софтвер" за анимацију, обраду звука, графику и друго. Због сложености мултимедијалних програма, практично ни једна компонента мултимедијалне опреме не може се посебно издвојити и назвати најважнијом. У прошлости, главни медијум XE "медијум" за комуникацију са рачунаром су били бројеви и слова. Данас смо томе додали непокретне слике, покретне слике и звукове у које спадају и глас и музика. Све ове различите врсте комуникације се могу посматрати као различити медијуми комуникације.
Мултимедијални PC XE "PC" је онај који користи више од једног медијума комуникације. Садашње схватање мултимедијалног PC-а значи више од рачунара који је у могућности да прикаже слова, бројеве, непокретне слике и евентуално да генерише једноставне звукове.
ГРАФИКА
Под појмом графика (енгл. graphics) подразумевамо разне врсте слика XE "слика" , од најједноставнијих цртежа и графика функција, преко сложенијих илустрација, па све до најсложенијих фотографија.
У односу на то како се представља у рачунару, графику делимо на битмапирану графику или растерску графику (енгл. bitmap graphics, raster graphics) и векторску графику (енгл. vector graphics).
Битмапирана (растерска) графика
Претпоставимо да је "смешко" у горњем левом углу Сл.1. битмапирана слика XE "слика" . Ако ту слику увећамо, изгледаће као велики "смешко" на десној страни, где се види да се слика састоји од ве-ликог броја малих разнобојних квадратића. Ако би слику даље увећавали, онда би видели да се и ти квадратићи састоје од још ситнијих квадратића, и што би увећање било веће, то би ти квадратићи све више личили на ситне тачкице. На тај начин би се видело да слика има тачкасту или растерску структуру, односно да се састоји од великог броја ситних тачака које називамо пикселима.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET