Multimedija na daljinu | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Multimedija na daljinu". Rad ima 19 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

REPUBLIKA SRBIJA
VISOKA ŠKOLA PRIMENJENIH STRUKOVNIH STUDIJA
VRANJE
SEMINARSKI RAD
IZ
PRIMENE RAČUNARA
Tema: Multimedija na daljinu
VRANJE, 2012. god.
SADRŽAJ
1. UVOD 3
2. MULTIMEDIJA NA DALJINU 4
2.1 Multimedija 4
2.2 3G TEHNOLOGIJA 10
2.3 Mrežni protokoli za multimedijske usluge 11
2.4. Ciljevi i izazovi multimedijskih mrežnih usluga 12
2.4.1 Stvarno-vremenski izazov 12
2.4.2 Multimedija preko Interneta 14
2.4.2.1 QoS 15
3. ZAKLJUČAK 18
LITERATURA 19
1. UVOD
Informatika ima za osnovu matematiku, elektroniku, fiziku. i neke inženjerske nauke. Nastala je u devetnaestom veku razmišljanjem tadašnjeg genija Čarlsa Bebidža koji je zamislio mašinu koja bi uzimala podatke, obrađivala ih na neki način i onda obrađene podatke prikazivala.
Informatika je nauka o sistematskoj i racionalnoj obradi informacija kao nosilaca ljudskog znanja i komunikacija u tehničkom, ekonomskom i društvenom kontekstu, prvenstveno pomoću automatskih mašina (po francuskoj Akademiji nauka).
Računar, kompjuter je složeni uređaj koji služi za izvršavanje matematičkih operacija ili kontrolnih operacija koje se mogu izraziti u numeričkom ili logičkom obliku. Računari su sastavljeni od komponenata koje obavljaju jednostavnije, jasno određene funkcije.
2. MULTIMEDIJA NA DALJINU
2.1 Multimedija
Multimedija (multimediji) je naziv za one medije koji su kombinacija više različitih medija. Multimedije karakteriše multimedijalni doživljaj, po pojavnim oblicima (perceptivnim vidovima informacija, tj. logičkoj strukturi) i prenosnim putevima(fizički prenosnim putevima) višestruk, simultan, snažan doživljaj, u najširem smislu to je protok informacija između izvođača i publike. Ovaj pojam se susreće i u svetu zabave (muzike, video i kompjuterskih igrica...) ali i u telekomunikacijama i svetu kompjutera.
Slika 1. Multimediji mogu biti: tekst, zvuk, slika, animacija, video, interaktivnost
Smatra se da je multimedij postao fenomen savremenog društva,koji u najužem smislu možemo posmatrati kao papir, vazduh, elektromagnetno polje putem kojih se prenose informacije, a u najširem sredstvo u procesu interakcije čoveka sa okruženjem. Ako se podaci koji se unose u medij posmatraju kao energija koja deformiše prostorno vremensku strukturu, onda čovek taj "signal" može da uoči, tj. detektuje i to svojim čulima (sluh, vid) ili posredno, preko uređaja koji informaciju pretvaraju u oblik koji čovek može da detektuje.
Multimediji su složeni tehničko tehnološki sistemi (telekomunikacioni sistemi, računarske mreže i sl.) Zapravo njihov razvoj je tesno povezan sa tehničko-tehnološkim razvojem.
Medij.U računarstvu medij je nosilac ili prenosilac podataka. Procesi koje obuhvata rad računara sa medijima su akvizicija, skladištenje, reprezentacija, razmena, obrada iprezentacija medijskih podataka.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET