Tipovi internet mreže | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Tipovi internet mreže". Rad ima 14 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

 Fakultet za sport i turizam, Novi Sad
TIMS
TIPOVI INTERNET MREŽE
(Seminarski rad)
Docent dr Vladimir Holodkov Jovana Perošević
Smer na studijama: Turizam
Novi Sad, 20.01.2010.
SADRŽAJ
APSTRAKT
Povezivanje računara unutar organizacije postalo je svakodnevnica i u našim prilikama. Mreža povezuje uređaje za obradu podataka i komunikacijske uređaje, bilo na međudržavnom planu, unutar pojedine zemlje, grada, u industrijskom postrojenju, poslovnim zgradama preduzeća ili u malom uredu. Takvim povezivanjem nastao je i Internet – mreža svih mreža, koju čine personalne mreže, lokalne mreže, bežične lokalne mreže i mreže širokog područja.
Ključne reči: Internet, PAN, LAN, WLAN, WAN, server based network, peer-to-peer network.
UVOD
Počeci umrežavanja vezuju se za prve telegrafske i telefonske linije kojima su se prenosile informacije do udaljenih lokacija. Dostupnost i fleksibilnost tehnologija današnjih savremenih računarskih mreža omogućava da se sa bilo koje tačke na planeti može povezati na mrežu i doći do željenih informacija. Računarske mreže su danas nezamenjivi deo poslovne infrastrukture, kako velikih, tako i malih organizacija. Poznavanje tehnologije i korištenje mreža čak izlazi iz okvira primene u i zalazi u ostale aspekte života čoveka postajući deo opšte kulture.
Potreba za informacijama naterala je čoveka da uspostavlja veze sa raznim izvorima informacija i da stvara mreže preko kojih će sebi olakšati prikupljanje, prenos, skladištenje i obradu podataka. Naglim razvojem računarske tehnologije poslednjih godina, broj korisnika računara i računarskih mreža raste vrtoglavom brzinom. Sa sve moćnijom računarskom opremom svakodnevno se uvode novi servisi, a istovremeno se u umrežavanju postavljaju viši standardi. Vremenom su se mrežni sistemi razvijali da bi danas dostigli nivo praktičnog efikasnog okruženja za razmenu podataka.
Internet, ili mreža svih mreža, predstavlja najveću globalnu mrežu na svetu koja povezuje stotine hiljada drugih, manjih, lokalnih i globalnih mreža. Internet predstavlja i infrastrukturu informacionog društva 21. veka, u kome su brzina stvaranja i pristupa informacijama odlučujući faktori uspešnosti pa i opstanka. Bogatstvo usluga koje danas pruža, kao i raznovrsnost načina na koje mu se može pristupiti, čine ovaj resurs nezaobilaznim za običnog, krajnjeg korisnika računara. Praktično sve zemlje sveta danas su povezane Internetom. Procena je da se broj korisnika udvostruči svakih 6 meseci, i da će kroz pet godina sva preduzeća u svetu biti povezana Internetom.
Značaj interneta leži pre svega u činjenici da on predstavlja infrastrukturu informacionog društva, oblika društvenog uređenja 21. veka. Informaciono društva, kao oblik organizovanja koji omogućuje brzo kreiranje informacija i pristup informacijama, ostvaruje se kroz podršku elektronskoj relizaciji vitalnih društvenih segmenata: obrazovanja, zdravstva, poslovanja (trgovine, bankarstva) i upravljanja.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET