Ratno izveštavanje u medijima | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Ratno izveštavanje u medijima". Rad ima 25 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


FAKULTET ZA BEZBEDNOST
UNIVERZITET U BEOGRADU
SEMINARSKI RAD
RATNO IZVEŠTAVANJE U MEDIJIMA
Beograd, 2014.
SADRŽAJ
UVOD 3
1. RATNO IZVEŠTAVANJE KROZ ISTORIJU 4
1.1. Američki građanski rat 4
1.2. Prvi svetski rat 5
1.3. Drugi svetski rat 6
1.4. Doba posle drugog svetskog rata – atomska era 7
1.5. Razvoj digitalne ere 8
2. ISTORIJSKI PREGLED RATOVA NA PROSTORIMA BIVŠE JUGOSLAVIJE 9
2.1. Istorijski okvir ratnih dešavanja na prostorima Jugoslavije 1980-ih godina 11
2.2. Urušavanje Jugoslavije 1990-ih godina 12
3. NAČELA RATNE PROPAGANDE 14
3.1 Sadržaj ratne propagande 16
3.2.Medijsko izveštavanje ratnih dešavanja na prostorima bivše Jugoslavije 17
3.3 Ratni dopisnici i novinari 20
4. TREĆI SVETSKI RAT - PROPAGIRANJE NOVOG SVETSKOG PORETKA 22
ZAKLJUČAK 24
LITERATURA 25
UVOD
Razlog prethodno definisanih medija, a potom i mas-medija zapravo je u tome da nas što više približi temi koja će biti izložena dalje u radu, a odnosi se na ratno izveštavanje kroz medije. Pre svega negativne konotacije medija se vezuju za stvaranje kulture društvenog istomišljeništva u kojima grupe u društvu postaju više podložne medijskim manipulacijama. Novinarstvo je disciplina prikupljanja, analiziranja i predstavljanje informacija o aktuelnim događajima, trendovima, problemima i ljudima. Danas, nove komunikacione tehnologije kao što su kompjuteri i mobilni telefoni dozvoljavaju novinarima prikupljanje i širenje informacija sa lakoćom iz mnogih delova sveta. Digitalizacija vesti dovela je do kompresije vremena i prostora što znači da iz minute u minutu možemo da pratimo vesti u vidu prikaza slika demonstracija, nemira ili državnih udara na ulicama širom sveta. Ove slike ne samo da informišu globalnu publiku već mogu podstaknuti širenje konflikata i nasilja "kod kuće". Pre svega izveštavanje o sukobima, krizama, konfliktima i ratovima zapravo dovode u pitanje odgovornost novinara koji o tome izveštava..
1. RATNO IZVEŠTAVANJE KROZ ISTORIJU
Mediji i vojska zajedno su doživljavali svoj evolutivni tok. Kroz istoriju ratnog izveštavanja reporteri su prošli periode cenzure pa zatim odrešene ruke, kontrolisanje vesti do saradnje sa vladom. Svaki od ovih perioda je uticao na način izveštavanja medija o ratnim pričama. Reporteri ili dopisnici putuju u razne zemlje u kojima trenutno vlada ratna zona radi prikupljanja slika, snimaka, priča o sukobima na osnovu kojih pokazuju publici koliko smrtonosni sukobi mogu biti. Počevši još od Američkog rata za nezavisnost (1775–1783) novinari i dopisnici pokrili su neke od najvažnijih i najsmrtonosnijih sukoba širom sveta. U zavisnosti od razdoblja razlikovale su se i tehnologije koje su dopisnici koristili u cilju izveštavanja. S razvojem tehnologije povećavala se i brzina širenja vesti na međunarodnim nivoima.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET