Strategija međunarodnog marketinga | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Strategija međunarodnog marketinga". Rad ima 19 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


SEMINARSKI RAD
Predmet: STRATEGIJSKI MARKETING
STRATEGIJA MEĐUNARODNOG MARKETINGA
Beograd, novembar, 2011.
SADRŽAJ
UVOD..................................................................................................................................3
1. MARKETING I MEĐUNARODNO POSLOVNO OKRUŽENJE…………….….4
2. GLOBALIZACIJA MARKETING AKTIVNOSTI………………………………...5
2.1. Definicija međunarodnog marketinga……………………………………..….5
2.2. Organizacija međunarodnih marketing aktivnosti………………………...….7
3. KONCEPCIJA MEĐUNARODNOG MARKETINGA…………………………….8
4. STRATEGIJSKI KONCEPT MEĐUNARODNOG MARKETINGA………...…..9
4.1. Strategije standardizacije i adaptacije……………………………………….10
4.2. Strategija korelacije proizvoda i promocije…………………………………12
5. MEĐUNARODNI MARKETING MIKS…………………………………………..13
5.1. Koncept proizvoda u međunarodnom marketingu……………….………….13
5.2. Cena u međunarodnom marketingu…………………………………...…….14
5.3. Distribucija u međunarodnom marketingu……………………….…………15
5.4. Promocija u međunarodnom marketingu……………………………………16
ZAKLJUČAK…………………………………………………………………….…….18
LITERATURA………………………………………………………………...………..19
UVOD
Međunarodni marketing kao najmalađa naučna disciplina nastao je od marketinga  i međunarodnog poslovanja. Teorije međunarodne trgovine čine bazu razvoja međunarodnog marketinaga i daju odgovor na pitanje zašto zemlje međusobno trguju? Međunarodna trgovina je deo međunarodnog poslovanja. Međunarodno poslovanje obuhvata sve poslovne aktivnosti i poduhvate, ostvarena sa dve ili više ili unutar dve ili više zemalja. Zemlje međusobno trguju jer se razlikuju po fizičko geografskim, političkim, ekonomskim, pravnim, tehnoloskim i kulturnim obeležjima. Usled razlika u efikasnosti obavljanja pojedinih aktivnosti, zemlje trguju onim proizvodima i uslugama koje proizvode efikasnije od druge zemlje, a u razmeni dobijaju robe i uluge koje druga zemlja proizvodi efikasnije. Sa stanovišta potrošača roba i usluge iz drugih zemalja postaju značajne za životni standard u savremenom svetu.
Bez istraživanja i informacija o međunarodnom okruženju nema optimalne marketing strategije ni optimalnog međunarodnog marketig miksa – tržišno usmeravanje. Da bi se efikasno usmerile marketing aktivnosti na izabrano ciljno tržište i dostigao željeni cilj, kompanija mora imati stručan i kreativan menadžment za koordiniranje svetski rasprostranjenim aktivnostima. Internacionalizacija – stategijski pravac rasta i razvoja kompanije efikasnije se postiže ako se aktivnostima strategijski upravlja, ali se odražava jačanjem moralne i društvene odgovornosti.
Međunarodno poslovanje obuhvata sve poslovne aktivnosti i poduhvate, ostaverena sa dve ili vise ili unutar dve ili više zemalja. Međunarodno poslovanje obuhvata najmanje klasičnu nabavku i prodaju robe u dve ili više zemalja, njegov sastavni deo čini spoljna trgovina (u najužem smislu reči uvoz ili izvoz). U savremenim uslovima termin spoljna trgovina ustupa mesto terminu međunarodna trgovina. Razmena između pojedinih zemalja ili kompanija vremenom se sve manje obavljala izvozom, a sve više različitim formama uključivanja u međunarodne trgovinske tokove, pa je termin međunarodna trgovina zamenjen terminom međunarodno poslovanje. Jačanjem mobilnosti svih faktora proizvodnje (opipljiva i neopipljiva imovina) javila se potreba da pored funkcije marketinga i druge funkcije preduzeća (proizvodnja, finansije) dobiju međunarodnu dimenziju.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET