Marketing u sportu | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Marketing u sportu". Rad ima 28 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

 Београдска пословна школа висока школа струковних студија
Семинарски рад
- Маркетинг у спорту -
Проф. др Љубиша Стојимиробић
Београд
Јун 2009.године
Маркетинг као научна област
Одувек су робни произвођаћчи били упућени на тржиште.То је и разумљиво када се има у виду да се вредност њиховог уложеног рада увек потврђивала на тржишту.Зато је и успешност њиховог пословања увек зависила од односа према тржишту.Стварни однос предузећа према тржишту зависио је у оној мери у којој су се испољавали проблеми реализације производње.Развојем призводних снага изоштравали су се проблеми реализације.Развој призводних снага доприносио је сталном удаљавању произвођача од потрошача.Произвођачи су се губљењем непосредног контакта с потрошачима све више излагали ћудима и неизвесностима тржишта.Зато су и били и принуђени да развијају што активнији однос према тржишту и укупном тржишном окружењу.
Развојем производње и потрошње померало се тежиште економске науке у правцу све већег изучавања тржишта и функцијоницања укупног система промета.У таквом амбијенту стално се ширила и обогаћивала наична мисао о маркетингу.
Маркетинг је једна од најмлађих научних дисциплина у склопу друштвених наука.То је веома широка научна област.Теорија маркетинга целовито изучава односе и везе између произвођача и потрошача;тржиште на пословној концепцији и филозофији предузећа и осталих субјеката у динамичној и веома сложеној тржишној привреди.Затим,ту се изучава укупан процес логичног понашања предузећа у различитим тржишним условима,с нагласком на мисаони процес доношења управљачких одлука које обезбеђују највиши ниво ефикасности и ефективноси пословања.Отуда маркетинг као наука развија специфичне концепције и методе пословања.Интезивне промене у економији,тржишту,техници и технологији и у укупном социјалном окружењу потенцирају потребу сталног ширења и обогаћивања садржаја тероје и концепције маркетинга.1)
Друштвени концепт маркетинга у првој декади 21. века круна је развоја маркетинага као научне дисциплине.Уважавање принципа маркетинг етике посебно је значајно ради заштите природне околине и пружање помоћи друштвеној заједници у којој компанија послује.
У осовима глобализације светског тржишта међународни бизнис и маркетинг добијају глобалне размере.Глобални приступ пословања на међународном тржишту и примене глобалног маркетинга постају једини адекватан одговор компаније на изазове глобалног окружења.Подручје глобалног маркетинга од почетка осамдесетих година двадесетог века оплемењује својим развојем,садржином и актуелношћу посебна подручја маркетинга.2)
„Маркетинг је скуп свих активности било ког предузећа,организације, институције или појединца које имају за циљ да на најбољи могући начин задовољење захтева ,жеље,потребе крајњи корисника-потрошача било да су у питању производи или услуге,водећи при томе рачуна о њиховој финансиској тј. куповној моћи и то у једном континуираном процесу,кроз дуги низ година,остваријући фер и коректан однос на највишем нивоу етичности и то како у односу на потрошаче тако и у односу на конкуренцију.3)
1) Маркетинг за четврти разред економске и трговинске школе,аут : Хасан Ханић,Стипе Ловрата,Јелена Ачић стр. 9
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET