Ljudski resursi | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Ljudski resursi". Rad ima 40 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


"Како ја видим ствари, једини начин за повећање продуктивности јесте приволети људе да се укључе у активности у фирми и да због тога буду задовољни! Не можете себи приуштити да запошљавате некога ко неће дати 120% себе од момента када уђе у фирму!"
Jack Welch
-Бивши директор General Electrics-
Увод
Појам "људски ресурси" односи се на укупност људских потенцијала у организацији, који чине способности, знања, вештине, креативност, мотивација и радна енергија потребна за остваривање организационих циљева. Значи, то је укупна интелектуална, психичка, физичка и социјална енергија која може да се развије за остваривање организационих циљева.
Да би једна организација била успешна у свом послу, мора да буде добро организована а то је могуће кроз одељење људских ресурса, који представља главни стуб, носилац једне организације.
Управљање људским ресурсима је област науке о организацији који се бави проучавањем свих аспеката запослености у организацији. Настанак управљања људским ресурсима се везује за почетак XX века, а касније је наставила сама да се развија.
Као синтагма означава истовремено неколико појмова:
научну дисциплину
организациону управљачку функцију и праксу
однос према људском фактору у организацији ( пословну филозофију).
Менаџмент људских ресурса има следеће приоритете,економске задатке:
побољшање продуктивности
стварање и одржавање компетитивности
обезбеђење конкурентности организације
одржавање флексибилности.
Одржавање економских циљева није могуће без респектовања социјалних циљева који се односе на:
задовољавање потребе запослених
побољшање социо-економских положаја
обезбеђење прихватљивих радних услова и квалитета радног живота
развој и одржавање индивидуалних потенцијала запослених
обезбеђење повољне радне климе и међуљудских односа који подстичу лични анганжман развоја
одржавање здравља запослених.
.
Менаџмент људских ресурса, има стратегијско, развојни и предузетнички карактер.То значи да задаци нису статични и међусобно изоловани, него захтевају стално промишљање са аспекта циљева и повезивања у сврсисходне активности чији се резултати могу мерити.
Менаџмент људских ресурса чини низ међуповезаних активности и задатака менаџмента и организације усмерених на обезбеђење адекватног броја и структуре запослених, њихов развој, награђивање и мотивисање, усклађивање, прилагођавање и пружање подршке запосленима у остварење актуелних развојних и стратегијских циљева организације.
I Организациона структура и управљање банком
Банке су специјализоване институције чија је основна функција да снабдевају репродукцију потребном количином новца и кредита. Банкарство, као специфична привредна делатност, одређено је врстом и садржином банкарских послова и институција, што заједно чини целину одговарајућег банкарског система. Банка је установа која се бави кредитним и новчаним пословима.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET