Društvena odgovornost kao identitet kompanija | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Društvena odgovornost kao identitet kompanija". Rad ima 20 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

ВИСОКА ШКОЛА МОДЕРНОГ БИЗНИСА
СЕМИНАРСКИ РАД:
ДРУШТВЕНА ОДГОВОРНОСТ
КАО ИДЕНТИТЕТ КОМПАНИЈА
Предмет: Корпоративна управа
НАСТАВНИК: СТУДЕНТ:
бр. индекса:M-019/IV
Београд, 2012. године
С А Д Р Ж А Ј :
страна
Увод 3
1. Друштвена одговорност компанија 5
1.1 Дефиниција 5
1.2 Теориjски приступи одговорности 6
1.3 Корист друштвене одговорности 7
2. Потрошачи и друштвена одговорност 9
2.1 Утицај друштвене одговорности компанија на потрошаче 9
2.2 Резултати производње друштвено одговорних компанија 10
2.3 Информисање потрошача о друштвеној одговорности компанија 12
3. Предузећа и друштвена одговорност 13
3.1 Економски аспект друштвене одговорности 13
3.2 Услови за успешно пословање и интеграција перспективе компанија 14
3.3 Утицај друштва у контексту конкуренције, појам вредности 16
Закључак 19
Литература 20
УВОД
Оно што видимо јесу знакови или речи, који нам буде одређене асоцијације. Заправо, реч је о брендовима1 који имају свој идентитет. Идентитет бренда дефинише се као јединствен скуп асоцијација у вези са брендом2. Када помислимо на аутомобил марке Меrcedes, најчешћа асоцијацијанам је најпрестижнији, док нас Volvo асоцира на сигурност, а BMW на најбоље перформансе3. Путем креирања идентитета, за шта се користе одређене тактике промоције производа/услуга, потрошачима се шаље порука о користи коју производ/услуга (и само предузеће) нуди. Ова корист може бити функционална, али и емотивна. Бренд имплицира обећање потрошачима да ће куповином одређеног производа „купити“ и престиж, сигурност, лепоту, срећу итд. Вредности које бренд жели да истакне су такве да га издвајају међу конкурентима. На тај начин, производ/услуга се диференцирају и позиционирају у свести потрошача, обезбедивши њихову лојалност. Лојалност некој марки мери се степеном до ког потрошачи купују одређену марку без разматрања алтернатива4. Уколико велики број потрошача инсистира на конзумирању производа одређеног бренда, онда је тражња за тим производом нееластична, што обезбеђује сигурност произвођачима.
У последње две деценије све више слушамо о друштвеној одговорности предузећа. Ово питање је посебно наглашено у вези са пословањем мултинационалних компанија од којих се очекује извесна друштвена одговорност и ангажованост5. У периоду од 1990. до 2001. године број мултинационалних компанија готово да се удвостручио, док се број њихових огранака учетворостручио. Величина и богатство појединих компанија такође су се повећали. Вредност продаје неких од њих превазилази бруто друштвени производ многих земаља. Своје економско јачање неке компаније су оствариле користећи лабавост прописа земаља домаћина, ниске цене рада, могућност кршења људских права и угрожавања опстанка природне околине.
1 Према Америчком маркетинг савезу, бренд (марка) је име, појам, знак, симбол, дизајн,или њихова комбинација, којим се идентификују робе или услуге једног продавца или
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET