Upravljanje rizicima u sportskim organizacijama | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Upravljanje rizicima u sportskim organizacijama". Rad ima 14 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


Upravljanje rizicima u sportskim organizacijama
UVOD
Rizik je sastavni deo sporta. Sport bez rizika nije sport. Ovaj jedninstveni aspekt sporta mora se uneti u bilo koju diskusiju vezanu za upravljanje rizikom u okviru sportskih objekata, programa i događaja.
Neki od nas rado se sećaju dana amaterskog sporta kada su se odluke donosile neformalno a upravljanju rizikom se posećivala mala pažnja. Danas se biznis vezan za amaterski sport sprovodi za konferencijskim stolom. Dobrovloljne sportske organizacije imaju veću odgovornost prema svojim učesnicima i članovima nego ranije. Današnjim sportskim menadžerima potrebna su znanja i veštine koje im ranije nisu bile potrebnekao npr one vezane za pravo, osiguranje, informacione tehnologije, marketing, ugovori i upravljanje rizikom.
Fokus ovog rada praktično i razumno upravljanje rizikom za sportske organizacije koje svoj program sprovode u svojim sopstvenim ili tuđim objektima. Ovakve organizacije obično vodi dobrovoljni odbor, njegove programe nadgledaju komiteti a svakodnevnim operacijama upravlja malobrojno ali posvećeno osoblje. Moja opservacija tokom poslednje dekade rada sa ovakvim organizacijama je da neki ljudi upravljaju rizikom s vremena na vreme (iako svega toga nisu svesni) – ali veoma retko ovde postoji koncentrisan napor da se upravlja rizikom na organizovan i sistematičan način ili da se među osobljem, volenterima i članovima izgradi svest o važnosti upravljanja rizikom.
RIZICI I ODGOVORNOSTI U SPORTSKIM ORGANIZACIJAMA
Iz perspektive upravljanja rizikom postoje tri važne oblasti odgovornosti za sportske organizacije:
Prva odgovornost sportske organizacije je da obezbedi bezbedno okruženje učesnicima. Ovo predstavlja politike i standarde koji promovišu bezbedan program u bezbednim objektima koje nadgledaju kvalifikovan personal i obučeni dobrovoljci.
Druga odgovornost sportske organizacije je da donose pravedne odluke, posebno odluke koje utiču na članove. Ovo predstavlja odgovarajuće politike i procedure za donošenje važnih odluka i rešavanja sukoba među članovima.
Treća odgovornost sportske organizacije je odgovarajuća briga i zaštita svojih sredstava i resursa, uključujući novac opremu objekte i neopipljivu imovinu kao što su podaci, korporativni imidž i marketing.
Nepoštovanje ove odgovornosti može dovesti do neželjenih posledica od kojih neke imaju zakonski aspekt:
Povreda učesnika može dovesti do sudskog procesa koji će koštati organizaciju vremena i novca a vrlo verovatno i uvećati troškove osiguranja u budućnosti.
Loše upravljanje konfliktima može dovesti do sudskih procesa koji će ostaviti emocionalne posledice na pojedinca i uzrokovati trioškove u novcu i vremenu. Čak iako parnica ne bude rezultat loših odluka ovi konflikti će oštetiti važne odnose, i ugroziti dobrobit i imidž organizacije.
Nebriga o sredstvima (bez obzira da li se radi o opipljivim dobrima kao što je fizička imovina ili neopipljivim kao što je intelektualna) je prosto loše upravljanje biznisom i može imati loše finansijeke i pravne posledice.
Svaki od ovih incidenata, bez obzira da li se radi o o povredama, knfliktima ili gubitku imovine, koštaće sportsku organizaciju, kako novca, tako i drugih vrednih resursa, što znači da će manje toga ostati za glavni cilj sportske organizacije: obezbeđenje sportskih mogućnosti učesnicima.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET