Planiranje nastupa i merenje rezultata učešća na poslovnim događajima | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Planiranje nastupa i merenje rezultata učešća na poslovnim događajima". Rad ima 15 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

Fakultet za uslužni biznis
Sremska Kamenica
Seminarski rad iz predmeta Menadžment događaja
Tema : Planiranje nastupa i merenje rezultata učešća na poslovnim događajima
Sadržaj
1. Uvod 3
1.1 Pojam, nastanak i razvoj poslovnih događaja 3
2. Planiranje nastupa na poslovnom događaju 5
2.1 Tok aktivnost menadžmenta sajamskog nastupa 5
3. Merenje rezultata učešća na poslovnim događajima 9
3.1 Metode merenja rezultata 10
3.2 Model saobraćajnog toka na poslovnom događaju 12
4. Zaključak 14
5. Literatura 15
1. Uvod
Događaj predstavlja specifično osmišljenu ponudu ograničenog trajanja u čijoj osnovi se nalazi odgovarajuća ideja, koja se sa zajedničkim angažovanjem izvršilaca i materijalnih sredstava odnosno primenom menadžerskog znam-kako (know-how-a) na tržištu ispoljava kao originalna idejna ponuda.
Na osnovu klasifikacije događaja ako se za kriterijum uzme namera i karakteristika događaja pored 7 različitih vrsta dogadjaja izdajamo i poslovni događaj za koji su karakteristični tipovi događaja kao što su na primer : sajmovi, izložbe, sastanci, konferencije, skupovi proizvođača, izlagača proizvoda i usluga.
Zajednička karakteristika poslovnih događaja jeste da se njima ostvaruje koncentracija većeg broja dobavljača, izlagača i distributera na jednom mestu u određenom vremenskom periodu, koji izlažu svoje proizvodje ili usluge iz određene branše ili industrije poslovanja.
1.1 Pojam, nastanak i razvoj poslovnih događaja
Pod poslovnim događajima se podrazumevaju trgovačke izložbe, trgovačke priredbe, skupovi proizvođača, odnosno izlagača proizvoda ili usluga. Zajednička osobina poslovnih događaja je da se njima ostvaruje koncentracija većeg broja dobavljača, izlagača i distributera na jednom mestu u određenom vremenskom periodu koji izlažu svoje proizvode i usluge iz određene branše ili industrije poslovanja.
Poslovni događaji imaju dug istorijat održavanja jer su od samog početka bili u funkciji povećanja prodaje. Ekonomska uloga i značaj poslovnih događaja se može posmatrati sa aspekta posetilaca i sa aspekta potrošača. Poslovni događaji pružaju velike mogućnosti privlačenja pažnje i interesa potrošača, a i postali su snažna podrška ukupnim prodajnih naporima. Prava vrednost poslovnih događaja nalazi se u izgrađivanju odnosa sa javnošću, unapređenja imidža izlagača i imidža izloženih proizvoda, kao i u povezivanju prodajnih i komunikacionih aktivnosti izlagača.
Uloga i značaj poslovnih događaja određena je širinom tržišta koje im gravitira. Najveću ulogu i značaj imaju međunarodni poslovni dođagaji, koji privlače učesnike iz većeg broja zemalja. Učešćem na ovakvim poslovnim događajima učesnici međunarodnih događaja imaju prilike za realizaciju aktivnosti međunarodnog marketinga i ostvarivanja efikasnih kontakata sa poslovnim partnerima iz različitih delova sveta što snižava troškove pojedinačno ostvarenih kontakata.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET