Opšta pitanja analize finansijskih izveštaja | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Opšta pitanja analize finansijskih izveštaja". Rad ima 17 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

 Студијски програм:
Предузетнички менаџмент
Предмет: Управљање трошковима
СЕМИНАРСКИ РАД
Општа питања анализе финансијских извештаја
Професор: Студенти:
Ненад Вукосављевић 135/2009
Милош Кузељевић 139/2009
Мр Јасмина Богићевић Бојан Пузић 187/2009
Чачак, мај 2011.
С А Д Р Ж А Ј
ПОГЛАВЉЕ 1:
Увод 3 ПОГЛАВЉЕ 2:
Општа питања анализе финансијских извештаја 4 2.1 Појам и потреба анализе финансијских извештаја предузећа 4 2.2 Циљеви анализе финансијских извештаја предузећа 6 2.3 Врсте анализе финансијских извештаја предузећа 8 2.3.1 Критеријум корисника информације анализе 8 2.3.2 Критеријум предмета анализе 9 2.3.3 Критеријум врмена посматрања 11 2.3.4 Критеријум инструмената анализе финансијских извештаја 12 2.4 Претпоставке анализе финансијских извештаја предузећа 12 2.4.1 Истинити, поштени и конзистентни искази о стању и успеху пр. 12 2.4.2 Консолидовање годишњих рачуна за групу повезаних предузећа 14 ПОГЛАВЉЕ 3:
Закључак 16 ПОГЛАВЉЕ 4:
Литература 17
ПОГЛАВЉЕ 1:
Увод
Трошкови представљају новчано изражена трошења средстава и рада који су саставни делови цене коштања учинка. За појам трошкова битно је истаћи, да су везани за учинке који се срећу у свакој врсти предузећа, а не само у производним. Све што представља елемент цене коштања, истовремено представља и трошак, тако да изван калкулације нема трошкова.
Трошковима се не могу сматрати издаци и трошења средстава случајног или нередовног рада. Калирање, квар, растур и лом изнад планираног нормалног износа не сматра се трошком, већ ванредним расходом. Само унапред утврñени, планирани, равномерно распоређени на целу годину, нормални износ калирања, квара и лома поприма карактер трошкова, јер је само тај износ интегрални део цене коштања учинка. У цену коштања односно износу укупних трошкова обједињени су целокупни напори предузећа у постизању одреñеног интерног финансијског резултата. Обједињујући све трошкове, цена коштања представља тачку испод које продајна цена не би требало да се спушта, јер испод те тачке настаје фаза губитка.
Трошкови су један од најбитнијих фактора резултата рада предузећа. Ефикасно снижавање трошкова, сигурно и непосредно повећава доходак, фондове предузећа и личне дохотке радника. Остварено снижавање трошкова у једном периоду омогућује њихово даље снижавање у идућим периодима. С друге стране, због повећања трошкова долази до смањења дохотка, а врло често отежава и целокупни рад предузећа. Проучавање трошковне проблематике отпочело је вероватно с тешким условима привређивања, које су наметнуле најпре велике светске кризе крајем прошлог века. На развитак проблематике трошкова, увелико су утицали такође и заоштравање конкурентске борбе, раст величине предузећа, развитак литературе из области економије предузећа итд.
Аутори
ПОГЛАВЉЕ 2:
Општа питања анализе финансијских извештаја
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET