Menadžment ljudskih resursa | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Menadžment ljudskih resursa". Rad ima 11 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

 ВИСОКА ПОСЛОВНА ШКОЛА
СТРУКОВНИХ СТУДИЈА ЧАЧАК
СЕМИНАРСКИ РАД
Предмет :Менаџмент људских ресурса
НАЗИВ СЕМИНАРСКОГ РАДА
Менаџмент људких ресурса
Ментор : Студент :
199-107-10
С А Д Р Ж А Ј
Увод……………………………………………………………..3
Материјално награђивање запослених………………………..4
Систем зарада…………………………………………………..5
Фактори који утичу на структуру и висину зараде………….6
Традиционални приступ награђивања запослених……………...7
4. Алтернативе традиционалног приступа
награђивања запослених…………………………………………..9
Литература………………………………………………………..11
УВОД
Процес транзиције у којем се налазимо, укључивање у савремене интеграционе токове и друго, захтевају другачији приступ људима. Традиционални модели управљања људским ресурсима уступају место савременијим, флексибилнијим, практичнијим и хуманијим формама управљања и развоја. (Лојић, 2008, 156.)
Менаџмент је процес обављања послова са другим људима и преко других људи како би се постигли циљеви организације у променљивом окружењу. Најбитније за овај процес јесте то да буде ефективан и ефикасан у коришћењу ограничених ресурса.(Креитнер, 2004, 5).
Појам ресурса има два значења, тј. (1) значење стања, вредности (корисна ствар, квалитет, ентитет) и (2) значење активности (ток ресурса, пракса, акције, активности).
Запослени постају све значајнији, скупљи, а често и најпроблематичнији ресурс у организацији.
Појам људских ресурса не означавају само запослени већ и њихове укупне способности и компетенције. Под тим се подразумевају расположива знања и искуства, употребљиве способности и вештине, могуће идеје и креације, степен мотивисаности, заинтересованости за остваривање организационих циљева.
Менаџмент људских ресурса јесте област науке о организацији која се бави проучавањем свих аспеката запослености у организацији.
У времену у коме живимо људи се више труде да стекну материјално богатство него духовно. Ипак, сасвим је извесно да човекову срећу чини оно што јесте, а не само оно што има. Овај семинарски рад бави се анализом материјалних аспеката награђивања запослених.
МАТЕРИЈАЛНО НАГРАЂИВАЊЕ ЗАПОСЛЕНИХ
Материјална стимулација је сложен појам који се састоји од различитих мотиватора усмерених на осигурање и побољшање материјалног положаја запослених и финансијских компензација за рад. Класификација облика материјалног награђивања запослених приказана је у табели 1.
Табела 1. Класификација облика материјалног награђивања (Према: Бахтијаревић-Шибер, 1999.)
Директне материјалне компензације Индиректне материјалне компензације Појединац Плате
Бонуси и подстицаји
Накнаде за иновације
Накнаде за ширење знања
Остали подстицаји Стипендије и школарине
Студијска путовања
Специјализације
Плаћена одсуства и слободни дани
Аутомобил предузећа
Менаџерске бенефиције Предузеће Бонуси везани за резултате и добитак организационе јединице или предузећа
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET