Uloga igre u pripremi dece za polazak u školu | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Uloga igre u pripremi dece za polazak u školu". Rad ima 15 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


Висoка школа струковних студија за васпитаче
Припрема деце за полазак у школу
Семинарски рад
Ментор: Студент:
2011.
Садржај:
1 УВОД: 1
2 Појам игре 2
3 Врсте игара 2
4 Повезаност игре са сазнајним развојем 4
5 Повезаност игре са емоционалним развојем 5
6 Повезаност игре са социјалним развојем 7
7 Улога игре у припреми деце за полазак у школу 8
8 Организовано учење кроз игру 9
9 Улога васпитача у играма 10
10 Закључак 12
11 Литература 13
УВОД:
Полазак детета у први разред озбиљна је провера не само детета већ и родитеља, провера да ли су родитељи правилно васпитали своје дете, да ли су га добро припремили за школу. Полазак у школу може за дете да буде јако стресан. Количина стреса и време потребно да се дете прилагоди у новој средини може се значајно смањити ако родитељи на одговарајући, правилан начин припреме дете. Уколико дете иде у вртић неопходна је сарадња родитеља и предшколских васпитача, како би се олакшао прелазак детета из вртића у школу.
Полазак у школу је заиста значајан доживљај за дете. Од првог утиска детета у школи зависи успешност његовог целокупног даљњег школовања, па се може сматрати и пресудним тренутком за цели живот детета. Поласком детета у школу, круг око њега се шири и игра престаје, а учење полако постаје његова основна активност. Дете ће напредовати у школи и лепо ће се осећати у друштву својих вршњака ако код детета формирамо позитиван однос према школи, обавезама које га чекају, учитељици, пријатељим.
Показатељи развоја игре код детета су следећи:
дете може да смисли садржај, заплет за заједничку игру; самостално ствара услове за игру, користи расположиви материјал, партнерски се односи према другима; уме да тражи помоћ и сарадњу одраслих; поштује правила у друштвеним играма. Кроз те игре дете треба да научи да поднесе пораз, као и да се радује победи.
Права припрема за школу је разумевање свог непосредног окружења, развијање осећања одговорности за своје поступке, богато развијена машта и игра.
Појам игре
Игру, за разлику од других активности, нарочито рада, карактерише слобода, спонтаност и сврсисходност. Једини разлог због којег се дете, млади и зреле особе играју је задовољство које из игре произилази. За разлику од игре, рад је активност која се најчешће доживљава као обавеза, односно као обавеза којом се стварају добра или испуњава нека социјална функција, коју околина свесно захтева од индивидуе, или то особа чини сама да би обезбедила средства за живот. Постоје ситуације када иста активност може истовремено да буде игра и рад иако су разлике у појмовима игре и рада евидентне.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET