Vaspitanje kao zajednička briga roditelja i vaspitača | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Vaspitanje kao zajednička briga roditelja i vaspitača". Rad ima 13 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

Република Србија
Висока школа за васпитаче струковних студија
Гњилане - Бујановац
Семинарски рад
Тема: Васпитање као заједничка брига родитеља и васпитача
Предмет: Сарадња породице и дечјег вртића
Ментор Студент
Проф. спец. Милан Арсић Јелена Микић
Број индекса: 308/10
Бујановац,
Децембар 2011.
Садржај
Увод...................................................................................................................................3
1. Предшколско васпитање.....................................................................................4
2. Циљеви предшколског васпитања.....................................................................5
2.1 Принципи васпитања у предшколским установама.............................5
2.2 Начела васпитно - образовног рада........................................................5
3. Функције предшколске установе.......................................................................6
4. Оријантација на сарадњу са окружењем..........................................................7
5. Сарадња са породицом........................................................................................8
5.1 Облици сарадње са родитељима.............................................................9
5.2. Задаци васпитача у односу на родитеље...............................................10
Закључак...........................................................................................................................12
Литература.......................................................................................................................13
Увод
Савремена предшколска установа има задатак да деци обезбеди повољну
друштвену и материјалну средину са свим потребама, условима и подстицајима за развој богатих, разноврсних и осмишљених активности, којима она могу да се предано баве користећи своје укупне потенцијале за развој способности. Сматра се да деци треба омогућити, већ на тим узрастима, да се играју, практично, конструктивно и стваралачки делују, комуницирају и сарађују са вршњацима и одраслим особама у установи и ван ње. Установа треба да представља средину у којој се свако дете осећа сигурно и прихваћено да би могло безбедно и релативно самостално да испитује свет око себе, стичући позитивна искуства која ће се изразити кроз склоност и способност за активно учествовање у животу и раду заједнице деце и васпитача, какву представља васпитна група.
Ово опште активирање детета, и посебно, његово оспособљавање за самостално, али и удружено деловање, као и за друштвени живот, најважнија је педагошка функција предшколске установе.
Предшколско детињство је најбурнији период развоја и сваки од узраста у оквиру овог детињства има своје специфичности. Вођење рачуна о овим специфичностима, као и индивидуалним карактеристикама сваког детета, услов је успешног васпитно-образовног рада. Да би тај рад био научно заснован и уједначен до оне мере до које се јављају разлике у оквиру појединих узраста, он треба да се одвија према Општим основама предшколског програма, које доноси Национални просветни савет. Истовремено, да би рад са децом био прилагођен условима у којима предшколска установа делује, као и потребама, могућностима и интересовањима конкретне деце, свака предшколска установа доноси сопствени предшколски програм, полазећи од Општих основа предшколског програма.
1. ПРЕДШКОЛСКО ВАСПИТАЊЕ
Предшколско васпитање реферише се ранијем васпитању од познатих васпитача за децу  предшколског узраста. 
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET