Pojačan nadzor nad maloletnom decom os strane roditelja | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Pojačan nadzor nad maloletnom decom os strane roditelja". Rad ima 11 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


ВИСОКА ШКОЛА СТРУКОВНИХ СТУДИЈА ЗА ВАСПИТАЧЕ
КРУШЕВАЦ
Појачан надзор над малолетном децом од стране родитеља
(Дечија права)
Крушевац
2011
Садржај:
Васпитне мере………………………………………………………………………3
Сврха васпитних мера…………………………………………………..3
Врсте васпитних мера…………………………………………………..4
Мере појачаног надзора………………………………………………...5
Решење за изрицање васпитне мере појачаног надзора од стране родитеља…………………………………………………………………6
Појачан надзор од стране родитеља, усвојиоца или стараоца……….6
Обустава извршења и замена васпитне мере………………………….8
Васпитне мере у процентима………………………………………….10
Литература...............................................................................................11
Васпитне мере
Ове мерe усмерене су према личности малолетника, с циљем да се неутралишу недостаци у поступку психичког сазревања и социјализације малолетног преступника. Малолетника треба преваспитати и усмерити ка поштовању друштвених правила понашања.
Систем васпитних мера, које су у наш правни систем уведене новелацијом Кривичног закона из 1959. године, представљао је окосницу позитивноправне регулативе ових мера друштвене реакције према малолетним преступницима све до доношења Закона о малолетним учиниоцима кривичних дела и кривичноправној заштити малолетних лица. Овим законом иновиран је систем васпитних мера, уз покушај да се, уз помоћ алтернативних мера, створи оптимални нормативни амбијент за супротстављање малолетничкој делинквенцији.
Сврха васпитних мера
Васпитне мере јесу кривичне санкције, којима се утиче на развој и јачање личне одговорности малолетног преступника, на васпитање и правилан развој његове личности, како би се створили услови за његову реинтеграцију у друштвену заједницу. Свакако да циљеви примене васпитних мера морају бити у сагласју са општом сврхом кривичних саикција, предвиђеном одредбом чл. 4. Кривичног законика Србије.
Одредбама Закона о малолетним учиниоцима кривичних дела и кривичноиравној заштити малолетних лица, осим прокламовања сврхе кривичних санкција према малолeтницима (укључујући и васпитне мерe), прсдвиђају се и средства којима се она остварује. Одрeдбом чл. 10. овог закона, прописано је да се сврха кривичних санкција према малолетницима (првенствено васпитних мера) остварује надзором, пружањем заштите и помоћи, као и обезбеђивањсм општег и стручног образовања. Акценат се, дакле, ставља на методе специјалне превенције. Иидивидуалним приступом, тежи се преобликовању личности малолетника који је дошао у сукоб са правним нормама, како би се он убудуће комформистички понашао према друштвеним правилима. То је једини пут реинтеграције делинквентног малолетника у друштво.
Иако су васпитне мере у основи рсхабилитационог карактера, оне нису лишене елeмената ретрибутивности. У зависности од личности малолетног делинквента, он може бити упозорен на неприхватљивост свог понашања и усмерен на будуће пожељно социјално понашање,а може бити институционално третиран,са или без издвајања из дотадашње средине.На тај начин сe прокламована сврха васпитних мера конкретизује кроз различите приступе методама васпитног утицаја на личност малолетног преступника.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET