Primena softverskih modela u nastavi | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Primena softverskih modela u nastavi". Rad ima 36 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

Универзитет у Новом Саду
Технички факултет «Михајло Пупин»
Зрењанин
ПРИМЕНА СОФТВЕРСКИХ МОДЕЛА У НАСТАВИ
-дипломски рад-
Ментор: Студент:
Доц. Др Бранислав Егић Предраг Шијак
5/97-011
Зрењанин, 2006. год.
Садржај:
УВОД 3.
СИСТЕМ, МОДЕЛИРАЊЕ И СИМУЛАЦИЈА 4.
Систем 4.
Модел 5.
Моделирање 6.
Комуникациони аспекти моделирања и симулације 7.
Модел итеорија 7.
Верификација ваљаности модела 9.
Класификације модела 11.
Симулација 13.
САВРЕМЕНА ОБРАЗОВНА ТЕХНОЛОГИЈА, КОМПЈУТЕР 14.
Компјутер 15.
Примена компјутера у настави 15.
Улога и значај примене компјутера у наставном раду 16.
Неки од проблема у вези са применом компјутера у основној школи 19.
ПРОЈЕКТОВАЊЕ МОДЕЛА 21.
Системски приступ пројектовања модела у настави 21.
Развојни систем за симулацију електронских кола 22.
Примена Electronic Workbench-a у настави за ученике основне школе 25.
МОДЕЛ 27.
Радио-предајник 27.
Радио-пријемник 28.
План реализације часа 33.
ЗАКЉУЧАК 34.
ЛИТЕРАТУРА 36.
УВОД
Циљеви техничког и технолошког образовања одражавају заинтересованост друштва за научну и техничку писменост, за друштвено – економски развој, за припремање људи за широку примену научних достигнућа и за обучавање оних који ће та достигнућа даље развијати и усавршавати.
Самостални рад ученика уз помоћ наставника, један је од основних циљева савремене наставе. Ученика треба постепено водити до самосталног рада, систематски и континуирано га оспособљавати. Самосталан рад се може дефинисати као организована запосленост ученика у контролисаним условима на решавању постављених задатака.
Индивидуална настава представља најбоље решење за извођење наставе. Врши се избор задатака (садржаја) који највише одговарају одређеном ученику. Индивидуализовати наставу, значи, оријентисати се на реалне типове ученика, узети у обзир разлике међу њима, ускладити их, и мењати методе и поступке педаошког деловања према тим разликама, омогућити ученицима да напредују према свом темпу и могућностима.
Софтвер који се користи у области образовања преставља савремен начин учења, и назива се образовни рачунарски софтвер. Он обухвата програмске језике и алате, одређену организацију наставе и учења, која се базира на логици и педагогији. Под образовним рачунарским софтвером подразумевају се рачунарски програми који се могу користити у оквиру наставе који помажу и усмеравају у фазама индивидуалне наставе.
Моделовање и симулација су значајни фактори ефикасности наставе и учења, посебно у настави техничког образовања. Узимајући у обзир да је број часова за обраду наставних садржаја минималан, да треба да доминира практичан рад и вешбе, комбинујући их са давањем потребних теоретских знања и информација о материјалима, алатима и поступцима обраде предвиђеним за дати разред, и да ученик треба да усвоји наставно градиво, може се закључити да је примена модела и симулације у настави и процесу учења веома важна, практично неопходна.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET