Saradnja vaspitača i roditelja u pripremi dece za polazak u školu | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Saradnja vaspitača i roditelja u pripremi dece za polazak u školu". Rad ima 18 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


Висока школа струковних студија за васпитаче
Семинарски рад из предмета:
Породична педагогија
Тема:
Сарадња васпитача и родитеља у припреми деце за полазак у школу
Професор : Студент:
Др Ратко Пејић Валентина Лазић 74/10
Шабац
3.5.2013.
Садржај:
Страна бр.
Увод..................................................................................................................1
Зшто је вжна сарадња................................................................................2,3
Породица и вртић у развоју детета......................................................3,4,5
Дете, родитељ и васпитач – активни чиниоци у васпитању...........5,6,7
Значај усаглашености васпитних поступака између родитеља и васпитача....................................................................................................7,8
Сарадња између родитеља и васпитача у вртићу...........................8,9,10
Предност сарадње породице и дечјег вртића................................11,1213
Закључак..................................................................................................14,15
Литература.................................................................................................16
Увод
Сарадња између предшколске установе и породице је од највећег значаја за остваривање циљева васпитно-образовног рада и полаза од становишта да породица има кључну улогу у животу детета.
Упознавање са основним карактеристикама породице доприноси развоју сарадње на начин који одговара породици и доприноси остваривању основних циљева и задатака васпитно-образовног процеса.
Поред породице, велики утицај на развој детета има дечји вртић. Сматра се да су породица и дечји вртић највише одговорни за вас питање и квалитет развоја деце. Дете у овим окружењима исказује своја задовољства, незадовољства, успехе, неуспехе, различите облике свог понашања, па чак и асоцијалног понашања, што је неприхватљиво и за васпитача и за саму децу.
Од вртића и породице се очекује да заједничким радом предузимају све активности које могу допринети што бољем физичком и здравственом развоју, развоју психичких способности, као и развоју радне, моралне, естетске, еколошке и других васпитних компоненти.
Дечји вртић и породица треба да се усмере на стварање услова за деловање свих васпитних фактора, како би се обезбедили што повољнији услови за социјализацију и хуманизацију деце. Дечји вртић и породица су обавезни да заједнички раде на разрешавању свих проблема и тешкоћа које прате развој детета, како у породичним и васпитно-образовним срединама, тако и у ужем и ширем окружењу.
1
Зашто је важна сарадња
Васпитно-образовни утицај породице је тако велики да га је врло тешко, скоро немогуће, заменити деловањем институције, без обзира колико је она добро организована. Поједини образовни програми, који су утицали на дете преко породице, били су успешнији, а њихови ефекти трајнији у оној мери у којој су родитељи били придобијени за сарадњу.
Одговорност родитеља не сме никако бити умањена чињеницом да деца похађају предшколску установу, која треба свим средствима да потпомогне родитељске васпитне напоре. У супротном случају, ако се установа схвати као замена за породицу, то може да умањи васпитну улогу и мотивацију оба родитеља, као најзначајнијих фактора који утичу на развој детета.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET