Metoda demonstracije | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Metoda demonstracije". Rad ima 8 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


ВИСОКА ШКОЛА ЗА ВАСПИТАЧЕ СТРУКОВНИХ СТУДИЈА АЛЕКСИНАЦ
С Е М И Н А Р С К И Р А Д
Тема: Метода демонстрације
- Новембар 2009-
Садржај:
Апстракт........................................................................................................ 2
Појам и циљ демонстрације..………….......................................................2
Припрема за демонстрацију и методички захтеви....................................3
Избор срестава за демонстрацију и методички поступци........................3
Погрешни приступи при демонстрацији....................................................5
Закључак........................................................................................................5
Литература ...................................................................................................6
МЕТОДА ДЕМОНСТРАЦИЈА
Апстракт: У васпитно образовном процесу, као и у свакој другој области људске делатности, траже се и бирају одговарајућа средства, начини и поступци( наставне методе) који ће бити најцелисходнији и који ће дати оптималне резултате.
Наставна метода је начин, средство и облик поступања у наставном раду, у којем деца и васпитач заједничким деловањем путем предавања и усвајања знања, навика и вештина правилно обрађују васпитно образовне садржаје и у том обрађивању, психолошки прилагођеном нивоу сазнајних способности деце, омогућује дечији развој личности, стицање знања и учења говора као и свих остали њихових способности.У литератури постоји различити приступи у класификацији наставних метода, али највећи број теоретичара се слаже да су основне следеће методе: метода усменог излагања, метода разговора, метода рада са текстом, метода писмених и графичких радова, метода демонстрације и метода практичних и лабораторијских радова.
У семинару се целовито обрађује проблематика методе демонстрације( у даљем демонстрација) са акцентом на одређивању појма и циља демонстрације, избору и примени наставних срестава и методичких поступака при демонстрацији, односу васпитача и деце и организацији рада у току демонстрације, као и у методичким захтевима и најчешћим грешкама при демонстрацји.Тежиште је дато у примени демонстрације у васпитно образовном раду са децом у дечијем вртићу из два разлога: посебног места, улоге и значаја ове методе у сталном повећавању и квалитативном унапређивању одлучујуће улоге деце у сопственом развоју; значаја васпитно образовног рада са децом предшколског узраста за самог студента који израђује семинарски рад, као будућег васпитача.
Кључне речи: демонстрација, методички поступци, методички захтеви, показивање, посматрање, представљање, приказивање, наставник(васпитач) и ученик( дете).
ПОЈАМ И ЦИЉ ДЕМОНСТРАЦИЈЕ
Демонстрација је планско,руковођено посматрање окружења на основу којег ће ученици(деца) обликовати конкретне и јасне представе, јасне појмове, судове и законитости. То значи да оно што се показује треба ученик мисаоно да преради
У настави је демонстрација (показивање, доказивање,објашњавање) приказивање свега што је могуће перцептивно доживети. Зато је ова метода најуже повезана са материјално-техничком страном наставе, са применом наставних средстава и радом у лабораторијским условима.Основни циљ демонстрирања је да ученици стекну
адекватна сазнања о стварности (природној и друштвеној), да усвоје чињенице које служе као основа за развијање генерализација. Стога је нарочито важно да наставник одабере адекватне изворе, изворе из прве руке, јер ће на таквим изворима презентоване чињенице бити веома корисне за даља уопштавања.Метода демонстрације се увек повезује са осталим наставним методама. То је нужно јер кад наставник на пример излаже наставно градиво, он то пропраћује демонстрацијом одговарајућих средстава, поступака, покрета, радњи и сл., како би се ученици потпуније унели у проблем и схватили оно што је предмет излагања. Зато се метода демонстрације примењује у свим етапама наставног процеса, па чак и у фази провере наученог.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET