Igre bez igračaka | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Igre bez igračaka". Rad ima 11 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

SADRŽAJ:
UVOD-----------------------------------------------------------------------------------------------------------2
1. POJAM IGRE----------------------------------------------------------------------------------------------3
2.SUŠTINA IGRE--------------------------------------------------------------------------------------------5
2.1. U čemu se sastoji suština igre?-------------------------------------------------------------6
2.2.1. Podsticanje socio-kulturnog razvoja------------------------------------------------------6
2.2.1. Podsticanje socio-kulturnog razvoja------------------------------------------------------6
2.2.2. Komunikacija--------------------------------------------------------------------------------7
2.2.3. Dijagnostika---------------------------------------------------------------------------------7
2.2.4. Terapeutsko dejstvo------------------------------------------------------------------------7
2.2.5. Korektivno dejstvo-------------------------------------------------------------------------7
2.2.6. Zabava---------------------------------------------------------------------------------------7
3. SUŠTINA IGRE – VIĐENJE JEDNOG PEDAGOGA--------------------------------------------8
ZAKLJUČAK---------------------------------------------------------------------------------------------10
LITERATURA-------------------------------------------------------------------------------------------11
UVOD
Igra predstavlja emocionalnu potrebu ljudskog bića, koju ono izražava kretanjem, osobenom kreativnošću s krajnjim osjećanjem zadovoljstva.
Danas je sve više prisutna težnja da se svako dijete razvija u svojim umnim, čulnim, socijalnim i duhovnim dimenzijama, nego u psihofizičkim. Mjesto koje igra zauzima u njegovom razvoju ima veliku važnost i uticaj. Ona je njegov potreba praćena zadovoljstvom i radošću. Kroz igru dijete najbolje i najlakše uči, stiče prva iskustva, posmatra, razmatra i zaključuje.
Igru karakteriše predškolsko razdoblje, ali je frekventna aktivnost i u ranom školskom uzrastu. Polazak u škou označava završetak bezbrižnog djetinjstva i ulazak u svijet obaveza, teškoća i napora. Kako će dijete prihvatiti sve te promjene uveliko zavisi i od roditelja. U ovakvim situacijama sami roditelji zaboravljaju da je dijete još uvijek željno igre i nije spremno odreći je se.
Igre veoma pozitivno utiču i na psihički razvoj djece. Pomažu formiranju i razvoju pažnje, pamćenja, mašte, kompezuju različite psihičke smetnje i nedostatke. Igra aktivira intelektualne, tjelasne, socijalne i emocionalne resurse djeteta. Zapravo, sloboda i neograničenost pokreta pozitivno utiču na poboljšanje pojedinih psihičkih funkcija, posebno oni kod kojih su stalno razvijene.
U igri su zastupljeni oblici kretanja ( hodanje, trčanje, skakanje, bacanje ) što omogućava da se igrom pozitivno utiče na aparat za kretanje, disanje, rad srca, nervni sistem i druge organe.
Igra se nama odraslima može činiti na prvi pogled kao neozbiljna i djetinjastva aktivnost, ali ona za dijete predstavlja osnovno područje razvoja.
Sva draž i suština igre leži u zadovoljavanju dječije potrebe za pokretom i kretanjem, jer ako igra ne čini dijete srećnim i zadovoljnim, onda to nije igra!
POJAM IGRE
Dijete počinje da se igra od samog rođenja i želja za igom je prisutna u svim fazama njegovog života: djetinjstvu, mladalaštvu, zrelom dobu. Intezitet interesovanja za igrom, međutim nije isti u svim razvojnim fazama – u pojedinim fazama je više izraženo u nekim manje.
Dijetinjstvo je period najintezivnijeg interesovanja za igru. Dijete počinje spntano da se igra od rođenja, i ta igra je prividno bez ikakvog cilj, naivna i spontana. Kasnije igra postaje svjesna aktivnost i ona tada već ima određeni cilj.
Igra se razvijala neposredno sa razvojem društva. Na nižim stupnjevima društvenog razvoja i igra je bila po sadržaju i formi primitivnija. Razvojem društva i igra postaje složenija aktivnost i zavisno od nivoa razvoja fruštva – određivane su forma i sadržaj igre.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET