Falsifikovanje | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Falsifikovanje". Rad ima 14 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

ВИСОКА ШКОЛА СТРУКОВНИХ СТУДИЈА ЗА КРИМИНАЛИСТИКУ И БЕЗБЕДНОСТ-НИШ
СЕМИНАРСКИ РАД
ПРИВРЕДНИ КРИМИНАЛИТЕТ
ТЕМА: ФАЛСИФИКОВАЊЕ
Ментор: Студент:
бр.индекса:03/09
Ниш, 2011.год.
САДРЖАЈ
Увод 3
Фалсификовање новца члан 223 КЗ. РС. 4
Фалсификовање знакова од вредности члан 226. КЗ. РС. 10
Закључак 13
ЛИТЕРАТУРА: 14
Увод
Привредни криминал као облик криминалног деловања је веома опасан и заначајан облик угрожавања најпре економске безбедности државе који се веома тешко открива.
Привредни криминалитет дефинишемо као сваки онај облик криминалног понашања и делатности, која настају у економским односима и у вези са тим односима ( са привредним и ванпривредним делатностима) а усмерена су против економског система и као таква инкриминисана у кривичним и другим законима. Битно је и напоменути најзначајније карактеристике привредног криминалитета а то су: 1) прилагодљивост извршиоца кривичних дела друштвеним ситуацијама; 2) висок ниво знања извршиоца ових кривичних дела; 3) прикривеност кривичних дела; 4) перманентно усавршавање извршиоца ових кривичних дела
Опасност долази и због чињенице да за разлику од других облика криминалног понашања, где се последице одмах уочавају, код привредног криминалитета кривична дела су прикривена. На пример пореска утаја може бити откривена тек касније пореском контролом, а може остати и неоткривена, или да дело застари до тренутка када буде откривено. Саставни део привредног криминалитета су и кривична дела фалсификовања која ће бити обрађена у овом семинарском раду.
Фалсификовање представља израду лажних предмета, којима се придају својства која они немају или преиначење правих предмета у погледу њихове садржине, облика и вредности како би се приказали и употребили као оригинални. Што се тиче фалсификовања, разликујемо: фалсификовање новца које је предвиђено у члану 223 . КЗ. РС, затим фалсификовање хартија од вредности које је предвиђено у члану 224. КЗ. РС, фалсификовање и злоупотреба платних картица предвиђено чланом 225. КЗ. РС. и фалсификовање знакова од вредности предвиђено чланом 226. КЗ. РС.
У овом семинарском раду биће обрађено фалсификовање новца члан 223 КЗ. РС, и фалсификовање знакова од вредности предвиђено чланом 226. КЗ. РС.
Поред објашњења самог бића ових кривичних дела у овом раду биће објашњен и начин фалсификовања, које су то технике које се користе за фалсификовање али и начин откривања фалсификата као и прикупљања доказног материјала.
Фалсификовање новца члан 223 КЗ. РС.
Новац се фалсификује и постоје покушаји његовог фалсификовања од тренутака када је он постао средство вредности у друштву, односно може се рећи да је историја фалсификовања новца стара колико и сама појава новца. Новац има вишеструки значај за привреду једне земље. Он је мерило вредности робе, рада, услуга, и средство плаћања. Употреба новца се заснива на поверењу у његову вредност и да је емитован од одређене државе као јединог могућег издаваоца.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET