Nasilje u porodici i uloga policije u zajednici | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Nasilje u porodici i uloga policije u zajednici". Rad ima 21 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

Република Србија
Криминалистичко-полицијска академија Београд
Назив предмета:
ПРАВНИ ОСНОВИ ФТО
Семинарски рад:
„Hасиље у породици и улога полиције у заједници“
Ментор Проф.др Жељко Никач Студент Igor Polovina
Jaнуар,2013 године
Садржај:
Увод 3
Појам породице 4
Појам и врсте насиља 5
Насиље у породици 7
Облици испољавања насиља у породици 8
1. Насиље у браку 9
2. Насиље према деци 10
Дефиниције злостављања и занемаривања 11
Узроци насиља у породици 13
Кривично дело „насиље у породици“ у законодавству Републике Србије 15
Протокол за поступање полицијских службеника у ситуацијама насиља у породици 16
Закључак 20
Литература: 21
Увод
У складу са савременим захтевима и потребама струке, одлуком Владе Републике Србије, 07. јула 2006. године основана је Криминалистичко-полицијска академија (КПА) као самостална високошколска установа за остваривање академских и струковних студијских програма свих нивоа за потребе полицијског образовања, као и друге облике стручног образовања и усавршавања од значаја за криминалистичко-полицијске и безбедносне послове. Криминалистичко-полицијска академија настала је интеграцијом Више школе унутрашњих послова и Полицијске академије и њихов је правни следбеник.
Одлучио сам се за тему „Насиље у породици и улога полиције у заједници“ из разлога што се овај вид насиља дешава у свакодневном животу.
Термин „насиље у породици“ први пут је употребљен у раним седамдесетим годинама ХХ века да би се именовало насиље и злоупотреба коју мушкарци врше над својим одраслим партнеркама. Још увек постоје дебате о исправности тог термина, тј. да ли оно може да се примени на хомосексуалне односе и случајевима у којима су мушкарци жртве насиља, а жене учиниоци. Широко је прихваћено да се под појмом „насиље у породици“ спада променљива комбинација физичких и сексуалних напада, заједно са облицима психолошке и економске злоупотребе. Насиље у породици представља непрекидно насиље и злоупотреба, при чему се ставља акценат на непрекидно испољавање таквог понашања.
Због све чешће најгорег исхода насиља у породици дилему предстаља питање каква треба бити реакција полиције. Да ли, и у којој мери треба полиција да учествује, каква треба бити обука тих припадника полиције и које би још институције требале да буду укључене у решавање оваквих проблема. Треба дати одговоре на питања као што су:
шта је узрок насиља у породици и како га лечити?
зашто се често не пријаљују таква понашања?
каква треба бити правна реакција на дела насиља у породици?
каква треба бити улога полиције, а каква друштва?
зашто се некад насиље у породици третира као „унутар породично питање“?
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET