Praktičan deo specijalističkog ispita za vozače motornih vozila - Instruktora | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Praktičan deo specijalističkog ispita za vozače motornih vozila - Instruktora". Rad ima 20 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

Увод
Саобраћај данас представља врло сложену област друштвеног живота која је од изузетне важности за цело друштво, како за опште услове одвијања саобраћаја тако и за његову безбедност. Са порастом броја становника, насеља и градови се просторно шире и развијају, са тим повећава се број возила, што доводи до застоја и загушења. Због тога је потребно извршити корекције како би се задовољили потребни капацитети саобраћајнице. Порастом броја друмских моторних возила настају и одређени проблеми у смислу смањења брзине путовања и загушења односно застоја. Застоји у саобраћају у градским условима зависе од начина регулисања саобраћаја, возила, као и од самих возача па је потребно спровести што обухватнију и садржајнију обуку самих кандидата тј. будућих возача. Без обзира што су возила човеку задале многе проблеме у саобраћају на путевима, истовремено су донела и многе благодети. Као на пример, олакшавају му рад, омогућују му да повећа своју продуктивност, брзо савлада удаљеност и сл.
Иако још нисмо достигли висок степен друмског саобраћаја као у свету, статистички подаци о саобраћајним незгодама, упозоравају нас да размишљамо о својим поступцима у саобраћају, јер је степен безбедности већ одавно испод оне црте која се на графиконима исказује као „критична“. Све наведене чињенице утичу на саму безбедност у саобраћају, а од посебе важности се могу истаћи три фактора: човек, возило и пут. У оквиру овог специјалистичког рада искључиво је дата анализа позитивних ставова о саобраћају, као и ситуација услед којих је човеково реаговање и пажња за воланом на посебном значају.
Наиме од самог возача се не очекује да воли своје возило тј. превозно средство. Управљање моторним возилом захтева и солидно техничко образовање – познавање уређаја, њихову употребу и одржавање. Поред наведеног захтева и беспрекорну дисциплину и коректан однос према другим учесницима у саобраћају.
У наредним поглављима вршена је анализа понашања возача за воланом у различитим конфликтним ситуацијама.
Припрема људи за учешће у саобраћају, као и однос возача према осталим учесницимау саобраћају
Припрема корисника пута није нимало једноставно. Наиме, познато је да је свако живо биће угрожено уколико није способно да се прилагођава условима спољне средине. Саобраћај је у живот човека унео промене које од њега захтевају да се и он сам мења, прилагођава својим способностима, захтевима, циљевима и начину мишљења. У условима савременог живота припрема као и однос људи у саобраћају према осталим корисницима пута постала је социјална нужност. Па тако нема ефикасног система угрожених вредности заштите у саобраћају, уколико се не обезбеди солидан систем заштите и не пробуди људима свест о последицама које могу настати приликом само једне непажње. Сама припрема и њени ефекти су велики јер доводе до смањења саобраћајних незгода и њихових последица. Садржај припреме мора задовољити и прилагодити садашње услове одвијања саобраћаја и у човеку променути понашање и васпитање како би он као јединка могао изаћи на крај са својом околином у саобраћају.
Веома је битно напоменути да је правилан однос возача према неком објекту, конфликтној ситуацији у којој се нашао или некој другој прилици од суштинског питања за саму безбедност саобраћаја. Наиме, никако се не сме запоставити и други веома битни параметри који утичу на саму безбедност у саобраћају од којих је и обука и селекција возача. Будући учесници у саобраћају морају схватити тежину саобраћајног тока, конфликтних ситуација и сами проценити у којој мери и на који начин је потребно реаговати као би се избегло оно најгоре. Све ово је за једног кандидата веома комплексно па се зато са правом обуци кандидата даје и те како велики значај. Саобраћајно образовање и васпитање је дуг процес који мора тећи постепено од једноставних ка сложенијим садржајима и ситуацијама а из разлога што лакшег и темељнијег упознавања одређених прописа, стандарда и препрека које су саставни део саобраћајног тока. Све наведено не би имало никаквог смисла ако би се свест људи, будућих учесника у саобраћају свела на саму обуку кандидата. Треба рећи да се подизање свести код људи и одређено саобраћајно васпитање постиже и од велике важности је још у млађем добу сваког појединца тј. ранијег формирања личности. Тек након подизања свести људи да је саобраћај једна врло широка област друштвеног живота у којој не постоје ситуације за поправни, долази онај крајњи циљ а то је обука будућих возача моторних возила. Као
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET