Homoseksualnost u društvu | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Homoseksualnost u društvu". Rad ima 13 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

 VISOKA SKOLA STRUKOVNIH STUDIJA ZA
MENADZMENT I POSLOVNE KOMUNIKACIJE
SREMSKI KARLOVCI
SEMINARSKI RAD IZ PREDMETA : POSLOVNA ETIKA
TEMA : HOMOSEKSUALNOSAT U DRUŠTVU
Sremski Karlovci
April,2010.g
SADRŽAJ :
1.Homoseksualnost u društvu……………………..…3
2.Pristup problemu……………………………….……3
3.Uvod……………………………………………….….4
4.Diskriminacija I nemoralnost……………………….5
5.Teskoće pri razvoju I razotkrivanju…………….…..6
6.Razvoj homoseksualnih osoba……………………..8
7.Aids I homoseksualnost………………………….....8
8.Lezbejski baby boom………………………………..9
9.Homoseksualnost u Grčkoj književnosti I filozofiji..9
10.Zaključak……………………………………............11
11.Literatura…………………………………………….12
HOMOSEKSUALNOST U DRUŠTVU
PRISTUP PROBLEMU :
Homoseksualnost je tema koja je oduvek bila opterećena neznanjem, stereotipima i predrasudama, a u određenim područjima, religijama i državama i same rasprave o njoj bile su - ili su još uvek – tabu.
Ipak neznanje o homoseksualcima nije sprečilo ljude da imaju snažna mišljenja o njima. Iako su danas u mnogim zemljama zakonski regulisana prava homoseksualnih osoba, u konzervativnim zemljama oni još žive u tajnosti, njihovo glavno društveno obeležje je nevidljivost, a narod je duboko nesvestan njihovog stvarnog iskustva.
Cilj mi je u ovom radu pre svega pokazati uobičajene reakcije šireg društva prema osobama homoseksualnih sklonosti i temeljne probleme s kojima se te osobe tokom svog života suočavaju.
KLJUČNE REČI: homoseksualnost, neznanje, stereotipi, predrasude, nevidljivost
UVOD
Društveni stavovi prema homoseksualcima različiti su u različitim zemljama, regijama, religijama, političkim uverenjima, klasama, zanimanjima itd., a kreću se od potpune zabrane preko straha i mržnje do širokog odobravanja odnosno legalizovanja.
Izuzevši zemlje u kojima socijalne distance spram ljudi homoseksualne orijentacije uopste nema, u društvu uglavnom postoje dve skupine stereotipa uperenih protiv homoseksualaca:
Prva skupina odnosi se na navodne greške u rodnome identitetu pojedinca npr. lezbejke su žene koje žele biti muškarci, a nazivaju se ¨bulldykes, dieseldykes¨; a muški homoseksualci su oni koji žele biti žene ili barem izgledaju i ponašaju se kao žene, a nazivaju se ¨queens, faires, limp-wrists, nellies¨. U okviru te vrste stereotipa oni se u osnovi smatraju smešnima i postaju predmet rugla i podsmeha.
Druga skupina opasnija je i ozbiljnija od prve jer stvara vrlo strogu podelu na one koji se shvataju kao ¨mi¨ i one koji se shvataju kao ¨oni¨. Unutar te skupine homoseksualci uglavnom predstavljaju raširenu, podmuklu urotničku i pokvarenu pretnju, a osnovni stereotip je homoseksualac kao napasnik dece odnosno kao seksom obuzeti manijak. Takvi stereotipi u sebi nose strah od uništenja porodice i civilizacije, jer je homoseksualac uopšteno shvaćen kao kriminalac i mentalno bolesna osoba.
S obzirom na homoseksualnost Freud i neki njegovi sledbenici smatrali su da svako oseća poriv za seksualnim partnerima oba roda, a da onda srah od homoseksualaca deluje kako bi nam pokazao da još nismo ¨susreli neprijatelja, a to smo mi sami¨. (T.F.Murphy,¨Freud Reconsidered: Bisexuality, Homosexuality and Moral Judgment¨,1984) Zbog toga što činjenice uglavnom nisu bitne kad se radi o stvaranju i održavanju stereotipa, učinci znanstvenog i akademskog istraživanja i prosvjećivanja uglavnom su bili neznatni i spori, u izmeni sudbina homoseksualaca.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET