Prvi nacionalni izveštaj o socijalnoj isključenosti – kritički prikaz | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Prvi nacionalni izveštaj o socijalnoj isključenosti – kritički prikaz". Rad ima 15 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.

UNIVERZITET U BEOGRADU
EKONOMSKI FAKULTET
Seminarski rad iz predmeta:
Tema:
Prvi nacionalni izveštaj o socijalnoj isključenosti – kritički prikaz
Beograd, 2011
Sadržaj
Uvod…………………………………………………………………………………………1
1. Prvi nacionalni izveštaj o socijalnom uključivanju i smanjenju siromaštva u Republici Srbiji…………………………………………………………………………….………2
2. Definisanje koncepta socijalne isključenosti…………………………………...………3
2.1. Izvori socijalne isključenosti……………………….…………………………….…4
3. Podaci o stanju socijalne isključenosti i siromaštva u Srbiji………………………....…5
4. Dimenzije socijalne isključenosti…………………………………………………….…6
4.1. Finansijsko siromaštvo………………………………………………….………..…6
4.2. Zaposlenost……………………………………………………………………….…7
4.3. Zdravlje………………………………………………………………………...……7
4.4. Obrazovanje……………………………………………………………………....…9
4.5. Uskraćenost egzistencijalnih potreba………………………………………....……10
4.6. Društvena participacija………………………………………………………….…10
5. Socijalno uključivanje i smanjenje siromaštva u Srbiji…………………………..……11
Zaključak………………………………………………………………………………...…13
Literatura………………………………………………………………………………....…14 Uvod
Prvi nacionalni izveštaj o socijalnom uključivanju i smanjenju siromaštva u Republici Srbiji, predstavlja doprinos uspostavljanju sistema za praćenje pokazatelja i socijalnog uključivanja i smanjenja siromaštva u Republici Srbiji. Izveštaj ukazuje na trenutne potencijale za praćenje pokazatelja socijalne uključenosti koji su usaglašeni na nivou EU zemalja, mapira nedostatake u izvorima podataka za merenje pokazatelja socijalne uključenosti i siromaštva u Srbiji i daje okvir i prostor za sagledavanje trenutnog stanja socijalne uključenosti i siromaštva u našoj zemlji.
1. Prvi nacionalni izveštaj o socijalnom uključivanju i smanjenju siromaštva u Republici Srbiji
Izrada Prvog nacionalnog izveštaja o socijalnom uključivanju i smanjenju siromaštva u Republici Srbiji obuhvata: pregled zakonskog, strateškog i institucionalnog okvira relevantnih za procese socijalnog uključivanja i smanjenja siromaštva, analizu trenutnog stanja u relevantnim oblastima, pregled realizovanih mera, zaključke i izazove i osnovne pravce razvoja za naredni period.
Priprema Izveštaja predstavlja zajedničku aktivnost resornih ministarstava i drugih organa izvršne vlasti, Narodne skupštine, lokalnih samouprava, organizacija civilnog društva, međunarodnih partnera, naučnih i istraživačkih institucija, socijalnih partnera i ekspertske zajednice.
U pripremi Izveštaja korišćeni su materijali Vlade (izveštaji o radu Vlade za 2008. i 2009. godinu, izveštaji o implementaciji Nacionalnog programa za integraciju Republike Srbije u EU, ali i druga relevantna dokumenta i istraživanja koja su pripremala resorna ministarstva), relevantni izveštaji i dokumenti EU, kao i izveštaji i analize organizacija civilnog društva, međunarodnih organizacija i nezavisnih eksperata.
Kako bi se sagledalo trenutno stanje najosetljivijih grupa stanovnika, Tim za socijalno uključivanje i smanjenje siromaštva pokrenuo je istraživanje „Socijalna uključenost i smanjenje siromaštva iz ugla ugroženih grupa", koje treba da doprinese dubinskom sagledavanju trenutnog položaja socijalno isključenih i siromašnih građana, kao i sagledavanju mehanizama i mogućnosti za poboljšanje njihovog položaja. Nalazi i preporuke ovog istraživanja predstavljaju još jedan doprinos naporima da Prvi nacionalni izveštaj o socijalnom uključivanju i smanjenju siromaštva u Republici Srbiji uzme u obzir i glas siromašnih i socijalno isključenih građana.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET