Turizam - pazar (Makedonski) | seminarski diplomski

Ovo je pregled DELA TEKSTA rada na temu "Turizam - pazar (Makedonski)". Rad ima 54 strana. Ovde je prikazano oko 500 reči izdvojenih iz rada.
Napomena: Rad koji dobjate na e-mail ne izgleda ovako, ovo je samo DEO TEKSTA izvučen iz rada, da bi se video stil pisanja. Radovi koje dobijate na e-mail su uređeni (formatirani) po svim standardima. U tekstu ispod su namerno izostavljeni pojedini segmenti.
Uputstvo o načinu preuzimanja rada možete pročitati OVDE.


Дипломна работа
На тема:
Туристически пазар
София 10.2004г
СЪДЪРЖАНИЕ:
ТЕОРИТИЧНА ЧАСТ
І. Увод.................................................................................................. 2 стр.
ІІ. Определение и особености на пазара като икономическа категория............................................................................................. 3 стр.
ІІІ. Особености на туристическия пазар.......................................... 4 стр.
ІV. Функции на туристическия пазар............................................... 8 стр.
V. Туристическо търсене
1. Същност на туристическото търсене.................................... 9 стр.
2. Особености на туристическото търсене............................. 13 стр.
3. Фактори, влияещи върху туристическото търсене........... 15 стр.
3.1. Определящи фактори..................................................... 15 стр.
3.2. Решаващи фактори......................................................... 17 стр.
VІ. Туристическо предлагане
Определение на туристическото предлагане...................... 24 стр.
Особености на туристическото предлагане........................ 27 стр.
Фактори, влияещи върху формирането на туристическото предлагане.............................................................................. 29 стр.
VІІ. Видове туристически пазари................................................... 31 стр.
VІІІ. Взаимодействие между видовете туристически пазари...... 35 стр.
ПРАКТИЧЕСКА ЧАСТ
Проблеми и тенденции на българския морски туризъм............... 37 стр.
ІХ. Заключение................................................................................. 61 стр.
Х. Използвана литература............................................................... 62 стр.
І. Увод
Туристическият пазар представлява производство и потребление на стоки и услуги, свързани със задоволяване на потребността от туризъм. Той, както и пазарът въобще, създава необходимите предпоставки за поддържане на икономическото равновесие в националното стопанство. Независимо от това, че той се подчинява на основните принципи на развитие, произтичащи от общата икономическа същност, туристическият пазар се характеризира с определена специфика на проявление. Тази специфика му придава и частично изразена самостоятелност. Особеностите на проявление на туристическия пазар имат пряко въздействие върху действащите на този пазар механизми на ценообразуване, икономически стимули, конюнктурни обстоятелства и следователно – върху ефективността и развитието на туризма. Туристическият пазар винаги ще бъде актуален, тъй като винаги ще има хора, които ще предлагат туристически стоки и услуги и такива, които ще се нуждаят от тях. Туризмът е перспективна дейност, която трябва да се познава в детайли, за да се получат добри резултати.
В България непрекъснато се увеличават и развиват туристическите обекти. Страната ни е предпочитана дестинация с благоприятния си климат и възможността за практикуване на много и различни видове туризъм. Именно затова туристическият пазар се нуждае от непрекъснато наблюдение и изследване, за да могат да се откроят закономерностите в него и предвидят бъдещите тенденции. Целта на настоящата дипломна работа е да се откроят функциите на туристическия пазар, да се изяснят особеностите на търсенето и предлагането и видовете туристически пазари. Да се направи анализ на моментното състояние на най-развития вид туризъм в България, а именно – морския, и очертаят тенденциите в него.
ІІ. Определения и особености на пазара като икономическа категория.
Понятието пазар е едно от най-често срещаните не само в бизнес терминологията, но и във всекидневието на хората. Богатото съдържание на това понятие, използвано за означаване на определена същност или с цел характеризиране на дадени явления (пазарен анализ, пазарно търсене и др.) е резултат от историческо развитие и установена система на развитие на обществото.
...

CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU: WWW.MATURSKIRADOVI.NET